Przecinek w zdaniu pojedynczym genially

Pobierz

Edytuj elementy.. CEL LEKCJI: • Utrwalam wiadomości dotyczące stawiania przecinków w zdaniu pojedynczym.. W języku polskim jest on jednym z najczęściej stosowanych znaków interpunkcyjnych, a jednocześnie zasady, które regulują jego użycie, są najbardziej złożone.U nas najpierw teoria, potem quiz, również przygotowany w Genially Czytaj dalej "e-lekcja: Przecinek w zdaniu pojedynczym" → 19 kwietnia 2020 2Jun 5, 2020 - Discover more about Kiedy postawić przecinek w zdaniu pojedynczym?. W zdaniu złożonym oddzielamy przecinkiem zdania składowe.. U nas najpierw teoria, potem quiz, również przygotowany w Genially.. Wrócę do niego, jeśli kiedyś będę wspominać wakacje.. U nas najpierw teoria, potem quiz, również przygotowany w Genially.. Lekcja na temat interpunkcji nie musi być nudna.. Na drzewach pojawiają się liście orazpąki kwiatów.. Udostępnij Udostępnij wg Monikakotopka.. wg Paniodpolskiego3.. U nas najpierw teoria, potem quiz, również przygotowany w Genially.. 19 kwietnia 2020 2.Przecinki w zdaniach złożonych.. Lekcja na temat interpunkcji nie musi być nudna.. PRZECINKIEM ODDZIELAMY.. Przecinki stawiamy przed większością spójników.. Kiedy zobaczyłam tamto graffiti, od razu musiałam zrobić zdjęcie!. 19 kwietnia 2020 2.wg Anitaczku.. po rzeczownikach występujących w wołaczu.. Osadź.. Przecinek w zdaniu pojedynczym Prawda czy fałsz..

Przecinek w zdaniu pojedynczym Prawda czy fałsz.

b) Ola i Kasia, i Basia poszły do sklepu.. Lekcja na temat interpunkcji nie musi być nudna.. Więcej.. Więcej .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. po słowach wyrażających okrzyki: hej, halo, ach, oj.. Zdjęcie, które zrobiłam, będzie miłą pamiątką .Drodzy Uczniowie!Podczas dzisiejszej lekcji poznacie zasady stosowania znaku interpunkcyjnego, jakim jest przecinek, w zdaniach złożonych.. Klasa 2 Klasa 3 interpunkcja Polski.. Pomidory pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej, a Aztekowie i Inkowie uprawiali je już 1800 lat temu.May 3, 2020 - Discover more about Kiedy postawić przecinek w zdaniu pojedynczym?. Intrpunkcja dla najmłodszych Połącz w pary.. Wypowiedzenia złożone połączone bezpośrednio (bez spójników) oddziela się zawsze przecinkiem lub myślnikiem.. Podkreśl jedną linią zdania pojedyncze (jedno orzeczenia), podwójną zdania złożone (dwa orzeczenia).. Polski.. związki wyrazów w zdaniu Sortowanie według grup.e-lekcja: Przecinek w zdaniu pojedynczym.. Czytaj dalej "e-lekcja: Przecinek w zdaniu pojedynczym" →.. Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Klasa 5 Klasa 6 Polski.. zdania składowe w zdaniach złożonych współrzędnie.. W zdaniu złożonym współrzędnie przed spójnikami: synonimicznymi .PRZECINEK W ZDANIU POJEDYNCZYM..

Przykłady:Przecinek w zdaniu pojedynczym - Test.

Uważaj na wtrącenia!. Zawsze oddzielamy przecinkiem zdanie nadrzędne od podrzędnego!. Dziś utrwalisz zasady dotyczące stawiania przecinków w zdaniu pojedynczym.. Ćwiczenie - określ, czy podane zdania są poprawne.Przecinek stawiamy, kiedy powtarzamy jakieś wyrazy:Wiosną pogoda jestbardzo, bardzo ciepła.Zakwitają krokusy i przebiśniegi, izawilce, i żonkile.. 19 kwietnia 2020 2.Lekcja do podręcznika Nowe słowa na start klasa 5Gdy pojawią się wyniki autouzupełniania, możesz je przejrzeć przy użyciu strzałek w górę i w dół.. Oznak wiosny możemy szukać w parku albo w lesie.e-lekcja: Przecinek w zdaniu pojedynczym.. b) Kasia lubi pomidory, i ogórki.. Edytuj elementy.. U nas najpierw teoria, potem quiz, również przygotowany w Genially.. W zdaniu złożonym, czyli takim, w którym znajdują się co najmniej dwa orzeczenia, każde zdanie składowe powinno być wyodrębnione za pomocą spójników, przecinków lub przecinków i spójników.. Uzupełnij zdanie: Przecinek w zdaniu pojedynczym stawiamy również po rzeczownikach występujących wPrzecinek w zdaniu pojedynczym.. Zaczynamy!Zaznacz kolorem niebieskim zdania pojedyncze, żółtym zdania złożone.. Przecinkiem w zdaniu pojedynczym oddzielamy wyrazy odpowiadające na to samo pytanie.. a) Ola i Kasia i Basia poszły do sklepu..

Miejsce przecinka w zdaniu.

Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Kwiecień i maj to wiosenne miesiące.. Na urodziny kupię przyjaciółce książkę _____ płytę.. Klasa 5 Polski.. Cała klasa wybiera się na wycieczkę, ja muszę zostać w domu.. Są to na ogół zdania współrzędne, rzadko - podrzędne.. 1) Zaznacz zdanie, które napisane jest poprawnie.. wg Czekoladova.. zdania składowe w zdaniach złożonych podrzędnie.Przecinek w zdaniu złożonym kl. 4 by Anna Stasiak on Genially.. Monika Szkliniarz.. Aby zaznaczyć wybrany wynik, naciśnij klawisz Enter.. 2) Zaznacz zdanie, które napisane jest poprawnie.. Ze wszystkich szkolnych przedmiotów najbardziej lubię historię _____ język angielski.. W zdaniu złożonym przecinkami rozdzielamy wszystkie zdania składowe, np.Nie pojadę w tym roku w góry _____ nad morze.. Czytaj dalej "e-lekcja: Przecinek w zdaniu pojedynczym" →.. Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi zasad stosowania interpunkcji w zdaniach pojedynczych,a następnie przepisz notatkę do zeszytu.Przecinek w zd.. Osadź .. Przypomnij sobie, czym jest zdanie złożone.. PRZECINEK W ZDANIU POJEDYNCZYM Sortowanie według grup.. Przyjrzyj się miejscom, w których wstawiono przecinki.. Polub.. Cała klasa wybiera się na wycieczkę - ja muszę zostać w domu.Zdania złożone.. Nie drukuj karty pracy, wszystkie zadania obowiązkowe wykonaj w zeszycie..

Czytaj dalej "e-lekcja: Przecinek w zdaniu pojedynczym" →.

Polub.. przed spójnikami: ale, a, lecz, więc, czyli.. Lekcja jest wykonana w Genially.PRZECINEK W ZDANIU ZŁOŻONYM.. Udostępnij Udostępnij wg Panizpolaka.. Nie stawiamy przecinka, jeśli zdania składowe są połączone spójnikami: i, oraz, albo, lub, bądź, ani.. między wyrazami odpowiadającymi na to samo pytanie.. Wiosną zakładamy cieńsze płaszcze lub kurtki.. Lekcja na temat interpunkcji nie musi być nudna.. W pierwszym zdaniu mówiący każe odbiorcy pożreć niewinne pacholęta, ponieważ najpewniej sympatyzuje z Babą-Jagą, która najpierw utuczyła, a potem chciała zjeść Jasia i Małgosię.Z kolei drugie zdanie jest zachętą do jedzenia i mogłaby je wypowiedzieć nasza babcia, mama lub ciocia.UWAGA!W przypadku powtórzenia się w zdaniu tego samego spójnika, należy przed nim postawić przecinek, np.:Pojadę albo nad morze, albo w góry.. Wykonacie także ćwiczenia praktyczne.. Użytkownicy urządzeń dotykowych mogą przeglądać zawartość za pomocą funkcji dotyku i gestów przesuwania.Jego Wysokość Przecinek, czyli o interpunkcji w zdaniu pojedynczym i złożonym.. ️ - Interactive Imagee-lekcja: Przecinek w zdaniu pojedynczym.. a) Kasia lubi pomidory i ogórki.. Wymagane logowanie .Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu Szóstoklasistko, Szóstoklasisto!. Przywrócić automatycznie zapisane ćwiczenie: .Przecinek jest znakiem interpunkcyjnym oddzielającym, który służy do wydzielania mniejszych fragmentów w obrębie wypowiedzenia.. c) Kasia lubi pomidory i ogórki i rzodkiewkę.Gdy spójnik powtarza się w zdaniu po raz drugi i kolejny, stawiamy przecinki przed powtórzonymi spójnikami.. wg Anitaczku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt