Opisz walory kulturowe kenii

Pobierz

Kenia może kojarzyć się również z bogactwem kulturowym.. Kenia należy do Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Międzynarodowej Organizacji Pracy, Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju .Dzikie zwierzęta, egzotyczna roślinność oraz piękna sceneria są najważniejszymi walorami tego kraju.. Miejsca kultu religijnego o ponadprzeciętnym znaczeniu.Walory kulturowe możemy podzielić podobnie jak naturalne np. ze względu na funkcje (i tu też mamy specjalistyczne, kulturowe, historyczne) lub na grupy zawierające: 1.. Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajduje się 7 obiektów z Kenii.. W Polsce znajduje się 16 obiektów na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości (UNESCO).. Leży między Europą, Azją i Afryką.. Wynika ono z ogromnego zróżnicowania etnicznego i religijnego tego kraju - Kenię zamieszkuje bowiem około trzydziestu grup etnicznych.. Elafonissi z niewielką wysepką, do której można przejść brodząc w .. Katarzyna.. Szkoła - zapytaj eksperta (1567) .. Opisz 2 państwa europy południowej ( Włochy,Hiszpania 2013-11-10 11:08:52; Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedzi.walory przyrodnicze np.: •miasta o zabytkowej zabudowie, np. Kraków, Warszawa; •pojedyncze obiekty zabytkowe o dużej, często międzynarodowej renomie, .. walory kulturowe np.: •tzn.. czy i jak dojadę do miejsca, które chcę zwiedzić..

Wybierz i opisz walory turystyczne i przyrodnicze dowolnego kraju z basenu Morza Śródziemnego .

Odpowiedź Sprawdzona przez Eksperta jaewa masajowie bogata kultura różnorodna historia piekne krajobrazy wielka afrykańska piątka park Masai Mara PN Nairobi wybrzeże MombasyDo walorów przyrodniczych Kenii można zaliczyć: - dziką przyrodę - parki i rezerwaty narodowe, gdzie można obserwowa.. | Czytaj więcej na Odrabiamy.pl!Kenia - państwo położone we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim.. To swieto ruchome, które wypada inaczej w kazdym roku, dlatego warto sprawdzic to przed wyjazdem.Do walorów kulturowych zalicza się: Zabytki architektury i inżynierii.. Wznosi się na wysokość 5895 m n.p.m. Sahara - piaszczyste wydmy, zielone oazy, najbardziej niedostępny region na świecie, leży na terytorium 11 państw.. Najcenniejsze obiekty wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.. W Polsce znajduje się 14 takich obiektów.Sztuka, Kultura, Książki () Wszystkie () Architektura (1727) Bajki i baśnie (3288) Cytaty (7494) Czasopisma (9930) Człowiek (26795) .. Stolicą i największym miastem Kenii jest Nairobi..

Korzysta jąc z filmu uporządkuj zauważone walory turystyczne na przyrodnicze i kulturowe.

Marrakesz (Maroko) - miasto położone na skrzyżowaniu saharyjskich szlaków przemierzanych niegdyś przez karawany.Walory turystyczne - przyrodnicze i kulturowe - to obiekty lub zespoły obiektów o szczególnych cechach, które wzbudzają zainteresowanie turystów.. Wulkaniczny masyw Mount Kenia wymaga sporych umiejętności wspinaczkowych - a co ważniejsze - znajduje się na terenie parku narodowego.. Zabytki archeologiczne, 2.. Decydującym czynnikiem , który wpływa na ten fakt jest oczywiście doskonały klimat i piękna pogoda, która panuje tam przez cały rok.. To kraj pełen dzikich ptaków i ssaków, żyjących w filmowej scenerii, pełnej pomarańczowego pyłu czy charakterystycznych dla sawanny samotnie rosnących drzew.. Jeżeli więc chcemy udać się w podróż w .Czy jakiś pas został pominięty?. Stolicą i największym miastem Kenii jest Nairobi.Przylegające do siebie oba parki narodowe, w opinii wielu osób uchodzą za najpiękniejsze na świecie i są ogromnym walorem turystycznym Kenii.. Leży na równiku.. Na terenie kraju żyje ponad 100 gatunków endemicznych.Wspólczesna kultura Egiptu - religia Obecnie Egipt jest krajem muzulmanskim, a religia determinuje kulture i obyczaje w tym kraju.. Miejsca pamięci znanych osób..

Poza walorami przyrodniczymi duże znaczenie dla rozwoju turystyki w Kenii ma jej bogactwo kulturowe.

Można spotkać się z wieloma podziałami, jednak za najbardziej powszechny uznawany jest podział na .• określić położenie geograficzne Kenii, • wymienić obiekty turystyczne na terenie Kenii, • określić położenie geograficzne Ameryki, • wymienić nazwy mórz i oceanów oblewających Amerykę Północną i Amerykę Południową, • wymienić największe rzeki Ameryki i wskazuje je na mapie,Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Walory kulturowe europy południowej NA JUŻ!. Oznacza to, że w puszczy, która porasta zbocza, można natknąć się na dzikie zwierzęta, takie jak bawoły czy słonie.3.. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym przyrodniczym królestwie?. W skansenie można również zobaczyć przedstawienia ponad 50 różnych tradycyjnych tańców wywodzących się z Kenii.Wszystko za sprawą flamingów, które gromadnie okupują brzegi wodnych zbiorników.. Organizacja imprez kulturalnych (np. koncertów, festiwali).. Najbardziej znanąW drugim co do wielkości mieście Kenii, Mombasie, warto przespacerować się po Starym Mieście podziwiając różnorodność kulturową prezentowaną np. przez hinduistyczne świątynie.. Mieszkańcy wiosek miewają swoje tradycyjne stroje i rytuały, a choć część tych barwnych elementów udostępniana jest dla celów turystycznych, większość jest autentyczna i może pozwolić lepiej poznać tutejszą kulturę.Walory przyrodnicze oraz kulturowe Kenii Krótko o Kenii Kenia jest państwem położonym we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim..

dostępność komunikacyjna •czy będę miał gdzie przenocować (hotel, domki itp.) i gdzie ...Jakie są walory turystyczne Hiszpanii?

Muzea etnograficzne, skanseny i ośrodki twórczości ludowej, 3.. Wybrzeże Mombasy, czyli piękno podwodnego świata Atrakcyjność kenijskiego wybrzeża dostrzegło niejedno biuro podróży.. Jest ich okolo 150 tysiecy, wsród nich najwiecej jest Brytyjczyków (30 tys.).. Muzea sztuki i zbiory artystyczne, 5.Kilimandżaro (Tanzania) - najwyższy szczyt Afryki.. Zasolenie jego wód sięga 33-39,4 %, a średnia temperatura +7 do +30 ºC.. Jego powierzchnia wynosi około 2,5 mln km², zaś średnia głębokość: 1 438 m (maksymalna do 5121 m).. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Pilne!. Masz je w podręczniku do geografii.Morze Śródziemne jest morzem kontynentalnym.. Krajobraz Maasai Mara może wydać się nieco monotonny: to przede wszystkim płaska sawanna, gdzieniegdzie urozmaicona niewielkimi wzniesieniami i z rzadka porośnięta pojedynczymi drzewami.Oprócz plemion rodzimych, w Kenii mieszkaja takze Europejczycy.. Polub to zadanie.. Hiszpania to jeden z tych krajów, który nieustannie odwiedzany jest przez tysiące, a wręcz nawet miliony turystów.. Mimo niewielkiej ilosci do dzis odgrywaja znaczaca role w spoleczenstwie.. Wiekszosc mieszkanców jest silnie wierzaca i praktykujaca, a najbardziej widac to w okresie Ramadanu - jest to miesiac muzulmanskiego postu, gdzie posci sie od switu do zmierzchu.. Do walorów przyrodniczych Kenii można zaliczyć: - dziką przyrodę - parki i rezerwaty narodowe, gdzie można obserwować dzikie zwierzęta np.Znajduje się tu także mogące pomieścić ponad 3000 osób audytorium zbudowane na wzór tradycyjnej, okrągłej chaty, które jest miejscem licznych wydarzeń kulturalnych.. Rozległa równina sawanny to dom tysięcy słoni, antylop gnu, lwów, zebr, żyraf, lampartów i nosorożców.. Leży na równiku.. Zapisz je w najwygodniejszy dla Ciebie sposób.. Pomóżcie , będzie naj ; *Walory turystyczne- wszystkie elementy środowiska przyrodniczego jak również kulturowego, które ze względu na swoją atrakcyjność mogą stanowić same w sobie cel turystyczny.Walory turystyczne danego regionu lub miejsca znacząco przyczyniają się do jego wyboru na cel przyjazdu.. Skąd taka popularność tego regionu?Zróżnicowana przyrodniczo i kulturowo Kenia jest idealnym miejscem na prawdziwe safari.. Tutaj wciąż żyje wielu ludzi, którzy na co dzień radzą sobie bez typowej cywilizacji.. Najczesciej sa wlascicielami plantacji oraz zajmuja stanowiska urzednicze.W Kenii dobrze będą się czuli także miłośnicy gór.. Jest 47. krajem świata pod względem powierzchni i 30. pod względem liczby ludności.. Zabytkowe obiekty gospodarcze i techniczne.. Naturalnie safari to nie zoo, dlatego nigdy nie masz pewności spotkania wszystkich opisanych stworzeń.W kraju występują 23 parki narodowe, a Kenia jest na pierwszym miejscu wśród krajów o najbardziej zróżnicowanej przyrodzie, zwłaszcza ptactwa.. Zabytki architektury i budownictwa, 4.. WALORY KULTUROWE KENII..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt