Jak zwierzęta przygotowują się do zimy prezentacja multimedialna

Pobierz

Do swojej pracy wykorzystuję dodatkowo Photoshopa w celu przygotowania kreatywnych wizualizacji oraz grafik.. Nauczyciel prezentuje dzieciom przygotowany pokaz multimedialny.. Wszyscy mieszkańcy lasu, żyjący w leśnych ostępach, na gałęziach, pod korą drzew, w ziemi przygotowują się do zimy.. Różnica między nimi jest bardzo prosta.. Temat zajęcia: Poszukiwanie mieszkania na zimę.. PLANSZA (1) 3.. −Śpiewanie piosenek.. Poćwiczy aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i filmom.. Dzięki nim przygotujesz wystąpienie na dowolny temat.. Mroźne dni stwarzają jednocześnie okazję do zastanowienia się, jak ssaki ratują się przed zimowymi chłodami?. Parki pełne rudzielców (wideo) (g) 18.10.2011.. Nauczyciel zadaje dzieciom pytania, wcielając się w rolę pacynki wiewiórki, np .zwierzęta nie zapadające w zimowy sen.. Ziemia pokryje się białym płaszczem śniegu, a temperatura spadnie poniżej 00C.. Warto znać takie informacje wcześniej, aby jak najlepiej się do nich przygotować.. Które je przesypiają, a które biegają zimą po lesie w poszukiwaniu pokarmu?. PLANSZE.. Zwierzęta Leśne .. Pracuję w programach PowerPoint oraz Keynote.. Bardzo chętnie podejmę się również wykonania prezentacji w innych programach.. Rozmowa na temat obejrzanej prezentacji.. Zmiana ta jest zasadna i wręcz potrzebna dla bezpieczeństwa, jak i dla polepszenia termiki zwierząt .Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?.

zwierzęta zapadające w zimowy sen.

Materiały opracowałam na podstawie informacji znalezionych na stronach: Jak zwierzęta spędzają zimę Nadchodzi zima.. (1991) - Z nastaniem jesieni zmienia się nie tylko krajobraz, powolnieje także rytm życia przyrody.. Dopasowanie nazw zwierząt do ich sypialni - wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce.Jak zwierzęta leśne przygotowują się do zimy?. Dzieci spotykają Myszkę Franciszkę, która zziębnięta i głodna szuka mieszkania na zimę.. −Kształtowanie umiejętności twórczych.. Pomijam jej sympatyczne dla człowieka strony i uroki, chociaż i ona daje się wielu z nas we znaki.. Stosowanie poprawnych form gramatycznych.. Ślimak winniczek zakopuje się pod grubą warstwą mchu chroniąc .Specjalizuję się w tworzeniu prezentacji multimedialnych.. Jak przyroda przygotowała je do przetrwania tego okresu?Prezentacja multimedialna "Zwierzęta zasypiające na zimę" Przypomnienie przez uczniów informacji zapamiętanych z prezentacji.. W prezentacjach interaktywnych mamy możliwość swobodnego poruszania się między partiami materiału, czyli zawsze możemy wrócić np. do menu głównego i wejść w kolejny dział (bardzo .W końcu zawitała do nas prawdziwa zima.. Pozna liczbę 3.. Który ptak przyczynia się do rozsiewan.Zwierzęta zapadające w sen zimowy, to jeden z tematów numer jeden w edukacji wczesnoszkolnej..

Określenie jakie zwierzęta zasypiają na zimę (kartoniki z nazwami).

Nie słychać radosnego śpiewu ptaków, rechotu żab czy bzyczenia owadów.Zima stawia przed zwierzętami wiele problemów.Składają: orzechy, żołędzie i inne nasiona, z których korzystać będą podczas zimowych przerw w spaniu.Kolejnym sposobem umożliwiającym przetrwanie zimy przez zwierzęta jest zmiana sierści z letniej na zimową.. Wystarczy po prostu wybrać doskonałe obrazy, czcionki i kolory, aby Twoja prezentacja stała się wspaniałym nośnikiem tego, co chcesz przekazać.Opis filmu Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?. Prezentacja multimedialna przygotowana przez prowadzących była bardzo ciekawa, a podczas samych zajęć dzieci były bardzo aktywne i chętnie odpowiadały na różne pytania.Serwis Canva to darmowe oprogramowanie do tworzenia prezentacji, zapewniające dostęp do setek pięknie zaprojektowanych układów.. Hibernują samotnie, każdy w oddzielnej norze.. Przygotowywałem prezentacje zarówno dla szerokiej publiczności, jak i na spotkania wysokiego .Ich aktywność zmniejsza się jesienią, kiedy przygotowują się do przetrwania zimy.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!.

Na czas od października do marca zwierzęta zapadają w sen zimowy.

Cele ogólne: −Poprawne porozumiewanie się.. W tej wersji plansz, znajdziecie znaczek, nazwę danego zwierzęcia, krótka informacja na temat jego hibernacji, bądź też nie i fotografię z wizerunkiem zwierzęcia.. Łoś łatwoprzystosowuje się do warunkówśrodowiska i chociaż najchętniej bytujew lasach naturalnych, to obecnie corazczęściej spotyka się go w lasachzagospodarowanych, nawet w pobliżuokolic silnie zaludnionych.Łoś żywi się młodymi pędami drzew i krzewów, korą z .Na zajęciach dzieciaki dowiedziały się które zwierzęta zasypiają na zimę oraz które z nich zmieniają swoje ubarwienie i po co to robią.. Scenariusze zawierają wiersze i opowiadania tematyczne, zajęcia językowe, matematyczne, plastyczne, muzyczne oraz zabawy ruchowe.. Na podstawie prezentacji multimedialnej i opowiadań panów z ZPKWM dzieci poznały odpowiedź na pytanie postawione w temacie spotkania.Prezentacje multimedialne możemy podzielić na 2 typy: prezentacje interaktywne i prezentacje liniowe.. Wszyscy mieszkańcy lasu, żyjący w leśnych ostępach, na.Zwierzęta zimą: Slajdów: 26: Przewidywany czas: 45 min.. Dobrze już wam o wszystkim opowiem.. Prezentacje multimedialne (1) Programy, projekty, innowacje (2)Czy chcecie dowiedzieć się jak zwierzęta w lesie przygotowują się do zimy?.

W tym czasie zwierzęta te kilka razy przebudzają się na ...Wiewiórki przygotowują się do zimy.

Będzie rozwijać umiejętności i sprawność grafomotoryczną, pisząc po śladzie i wykonując proste szlaczki literopodobne.. Które zwierzę buduje podziemną spiżarnię?. Słuchajcie i oglądajcie z uwagą.. PLANSZA (1) 2.. Warto pokusić się o takie przedstawienie zagadnienia, aby zapadło dzieciom w pamięć.Arial Times New Roman Projekt domyślny Fotografia Microsoft Photo Editor 3.0 Prezentacja multimedialna do scenariusza zajęć zintegrowanych w klasie I Jesienne odloty ptaków Slajd 2 Drzewa Prace jesienne w polu i ogrodzie Zwierzęta zbierają zapasy na zimę i zapadają w zimowy sen Slajd 6 Ptaki odbywają podróże do ciepłych krajów.Zwierzęta przygotowują się do zimy - scenariusz zajęć w grupie 5 i 6-latków .. w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, - wie, jakie zwierzęta zasypiają na zimę, - wymienia ulubione pokarmy niektórych leśnych zwierząt, - rozwija zainteresowania przyrodnicze, - potrafi .. (prezentacja multimedialna), rysunki zwierząt .Przygotowania zwierząt do zimy.. PLANSZA (1) 1.. Wtedy wejścia do nor zostają od środka zabudowane ziemią i utkane sianem.. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną i szukały orzechów, które zgubiła roztargniona wiewiórka, robiąc zimowe zapasy.. (1) Z nastaniem jesieni zmienia się nie tylko krajobraz, powolnieje także rytm życia przyrody.. Ogólna charakterystyka prezentacji: Zima to bardzo trudny czas dla wszystkich zwierząt.. Prezentacja pokazuje, w jaki sposób przygotowują się do tego trudnego okresu.W ramach współpracy z LOP i Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego dzieci brały udział w prelekcji na temat "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?".. Mimo, że to tak często poruszany temat, zawsze znajdzie się dziecko, które jest przekonane, że zając lub sarna zasypiają na zimę.. Czy dziki zapadają w zimowy sen?. −Poznawanie różnych środowisk przyrodniczych.Przygotowanie zwierząt do zimy • jesień • pliki użytkownika asiaf83 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • jeż.bmp, borsuk.bmpZwierzęta zimą • pliki użytkownika halszka64 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • zima4.jpg, w karmniku.JPGZwierzęta leśne prezentacja power point 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt