Królik kalifornijski opis rasy

Pobierz

Charakterystyka Rasę charakteryzuje białe futro z wyjątkiem czarnych uszu, tylnych kończyn (do stawu skokowego) i okolic nosa które są ciemnobrązowe lub czarne.. Górna granica masy ciała nie jest określona.. Królik himalajski jest małych i średnich rozmiarów.. Szyja jest bardzo mała, biodra szerokie, a mięśnie dobrze rozwinięte.. Królik kalifornijski średniej wielkości, średnia waga dorosłego królika wynosi 4,5 kg.. Opis .. Małe proste uszy, głowa jest również mała.. Króliki.. Jedną z popularniejszych ras królików średnich na świecie jest królik kalifornijski.. Do ras dużych królików zalicza się zwierzęta, których masa ciała dorosłego osobnika przekracza 5,5 kg.. Tułów ma w kształcie walcowatym a oczy małe i czerwone.. Uszy, nos, łapy, ogon od ciemnobrązowego do czarnego.. Szyja bardzo mała, szerokie biodra, dobrze rozwinięte mięśnie.. Mają budowę ciała typową dla ras mięsnych, są prawidłowo umięśnione, maksymalna masa ciała to 5,5 kg.królik kalifornijski to rasa mięsno-futerkowa, która charakteryzuje się zwartą budową ciała i dużą plenność, duńska rasa biała charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki środowiskowe, króliki białe termondzkie zostały wyhodowane w Belgii, charakteryzują się wysoką plennością i płodnością oraz szybkim wzrostem.. Trzy rasy królików wzięły udział w stworzeniu rasy kalifornijskiej: szynszyli, gronostaja rosyjskiego i nowozelandzkiej bieli..

Standardowy kalifornijski jest czysty biały.

Rasa ma czerwone oczy i czarne paznokcie.Królik rasy kalifornijskiej posiada harmonijną budowę ciała.. Tułów ma w kształcie walcowatym, który jest średniodługi oraz bardzo dobrze umięśniony.. W 1928 roku gatunek ten uznano za niezależny, a zwierzęta nie były już uważane za hybrydy.Królik kalifornijski to rasa królika domowego, wyhodowanego w pobliżu znanej Kalifornii.. Przydomowa hodowla królikówW wyniku doboru sztucznego wyhodowano około 100 ras, znacznie różniących się od siebie wielkością, masą ciała, ubarwieniem i długością włosów, proporcjami uszu i kończyn, czasem wybitnie różniących się od formy dzikiej (zwłaszcza rasy miniaturowe, coraz częściej hodowane w roli domowych pupili).Opis Opis rasy, takiej jak królik kalifornijski, mówi, że kolor ten charakteryzuje się białym, grubym płaszczem z ciemnobrązowymi uszami i ogonem.. Wełna na królikach rasy kalifornijskiej powalona, gruba, genialna.Królik kalifornijski posiada harmonijną budowę ciała.. Kończyny są mocne, średniodługie.. Oczy są małe i czerwone.. Skóra jest miękka i jedwabista, wygląda bardzo pięknie.. Królik tej rasy ma białe futro z wyjątkiem czarnych uszu, tylnych kończyn i okolic nosa.. Owalne oznaczenie nosa przebiega pod żuchwą i zagłębia się w profil nosa w kierunku oczu..

Hodowla królików bez tajemnic.

Królik ten ma nieduże stojące uszy (10,5-11,5 cm).. Możesz hodować je zarówno w domu, jak i na skalę przemysłową.. Przegląd rasy Jak łatwo się domyślić, pochodzi z Kalifornii.. Ma białe ciało, kolorowe uszy, nos i nogi.. Małe proste uszy, głowa też jest mała.. Rasa została wyhodowana w amerykańskim stanie Kalifornia.. Zobacz także.. Okrywa włosowa królika kalifornijskiego jest bardzo gęsta, sprężysta oraz jedwabista.Jedną z popularniejszych ras królików średnich jest bez wątpienia królik kalifornijski Historia rasy Rasa wywodzi się, jak sama nazwa wskazuje z obszaru stanu Kalifornia.. Królik posiada dobrze rozwinięty przód oraz zad, szerokie łopatki i partię grzbietową.. Zgodnie z międzynarodowym standardem ma biały kolor z ciemnymi plamami na skórze - na nosie, łapach, uszach, ogonie.. Szyja królików kalifornijskich jest mocna i krótka, zaś głowa okrągła i bardzo dobrze osadzona.. W zależności od odmiany kolory mogą być czarne, niebieskie, czekoladowe, czekoladowo-brązowe lub liliowe.Opis Olbrzyma Belgijskiego Czarnego.. Jest przystojny, ma grubą skórę, dobrą wagę, przyjazny i kontaktowy charakter.. Kalifornijskie króliki mają charakterystyczny kolor.Królik kalifornijski należy do ras mięsa.. Jak każda nowość, tak również i spożywanie mięsa króliczego, zanim ostatecznie utrwaliło się w naszym .. Komentarze 0 komentarzy Dodaj komentarz..

RozródKrólik kalifornijski ma bardzo niezwykły wygląd.

Rzadko króliki rasy kalifornijskiej mają liliowy błękit i czekoladę.Królik kalifornijski ma niesamowite cechy, cechy i cechy.. Skóra jest miękka i jedwabista, wygląda bardzo pięknie.. Po raz pierwszy zwierzęta tego gatunku przybyły do Rosji w latach 70.. Ta okrywa włosowa jest bardzo gęsta, sprężysta oraz jedwabista.. Baran francuski - opis rasy, hodowla i waga.. Celem hodowli rasy kalifornijskiej było pozyskanie brojlerów z królików, szybko przybierających na wadze .Wygląd i opis rasy.. Została stworzona przez hodowcę J. Westa, który skrzyżował ze sobą królika himalajskiego, szynszyla i białego królika nowozelandzkiego.Królik kalifornijski został uznany za niezależną rasę w 1928 roku.. Co ciekawe, opis rasy wskazuje na uszy, które są zaokrąglone na końcach i dość solidnie pokryte włosiem (o długości ok. 11 cm).Opis królików rasy kalifornijskiej i ich utrzymanie w domu Dla koneserów ras, pulchny królik kalifornijski znajduje się na szczycie listy najlepszych zwierząt do rozmnażania.. Rasa ta stanowi krzyżowanie królika nowozelandzkiego białego, królika himalajskiego i szenszyla Królik kalifornijski rozmnażanie jest zdecydowanie mniejsze w porównaniu z osobnikami pozostałych ras.Dzisiaj opisze wam królika rasy Kalifornijski Czarny :)» Grupa - Facebook - kalifornijskie są koloru białego, na uszach, łapach i ogonie mogą występować małe ciemne plamki..

Na świecie wyhodowano różne rasy królików.

Kategorie Hodowla Króliki.. Każdy z nich ma inną wielkość, masę ciała, ubarwienie oraz długość włosów.. Struktura jest mocna, kręgosłup jest cienki i lekki, ale .Charakterystyka królika himalajskiego.. Jego celem było hodowanie z szybszym wzrostem i dojrzewaniem.Króliki kalifornijskie: tworzą cechy i treści Białe króliki kalifornijskie, małe ciemne plamy mogą być obecne na uszach, łapach i ogonie.. Kalifornijczyk, stały dostawca mięsa i futer, nie wymaga szczególnej troski i czujnej uwagi.. Można spotkać osobniki ważące nawet ponad 10kg.. Zajmowali się hodowlą słynnego amerykańskiego naukowca i hodowcy George'a Westa.. Została stworzona przez hodowcę J. Westa, który skrzyżował ze sobą królika himalajskiego, szynszyla i białego królika nowozelandzkiego.. Oczy osób są zwykle czerwone.. Naukowcy opracowali gatunek kalifornijski, który daje smaczne, wysokiej jakości i delikatne mięso.. Plamy są wyraźnie zaznaczone, widoczne nawet u noworodków małych królików.Dodatkowo, króliki posiadają dobrze rozwinięty zad, szerokie łopatki i grzbiet.. Królik kalifornijski rozmnażanie Wskaźnikiem osiągnięcia dojrzałości .Jedną z popularniejszych ras królików średnich jest bez wątpienia królik kalifornijski Historia rasy Rasa wywodzi się, jak sama nazwa wskazuje z obszaru stanu Kalifornia.. Zwierzęta mają małą głowę, garbaty nos i stojące uszy.Poznaj cechy i zasady trzymania królików kalifornijskich: jak prawidłowo ułożyć dietę, aby zwierzęta rosły zdrowe, wytrzymałe i dawały potomstwo.Królik kalifornijski.. XX wieku i bardzo szybko dostosowały się do osobliwości naszego kraju.. Poprzednie 4/8 Następne .. U królików o dobrym rodowodzie kolor plam jest wyraźny i równy.. Wełna królików rasy kalifornijskiej jest powalona, gruba, błyszcząca.. Ma on nieduże uszy oraz średnio długie mocne kończyny.Kalifornijski Królik kalifornijski jest drugą w kolejności rasą, w hodowli o użytkowości mięsnej w Polsce.. Jego działania doprowadziły do powstania bardzo ekonomicznej w hodowli .Rasy duże.. Rzadko króliki rasy kalifornijskiej są liliowo-niebieskie i czekoladowe.Opis rasy Króliki kalifornijskiej rasy mięsnej mają niezwykły charakterystyczny kolor skóry, dzięki czemu są cenione za dobre walory dekoracyjne.. Dla miłośników zwierząt królik może stać się ulubieńcem rodziny.Opis rasy takiej jak królik kalifornijski mówi, że kolor różni się grubym białym płaszczem z ciemnobrązowymi uszami i ogonem .. Ich futro jest białe, a uszy, łapy, nos i ogon są ciemnobrązowe..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt