Domowe urządzenia elektryczne genially

Pobierz

Piec kaflowy grzał wtedy, gdy napalono w nim drewnem lub węglem.WYCHOWANIE FIZYCZNE - godz. 13:40 .. "Urządzenia elektryczne i gazowe w domu" Cele ogólne: • kszta³towanie nawyku bezpiecznego u¿ytkowania domowych urz¹dzeñ technicznych, • poznanie budowy, sposobu obs³ugi i zastosowania sokowirówki (miksera), • przestrzeganie zasad bezpieczeñstwa przy korzystaniu z urz¹dzeñ elektrycznych i gazowych w domu.. kuchnia kuchenka elektryczna Urządzenie kuchenne zamieniające energię elektryczną na ciepło.. Zagadki: Najczęściej swą robotę wykonuje w sobotę.Do domowych urządzeń gazowych należą kuchenki, piece i kominki.. Zadaniem dzieci jest odgadnięcie zagadki i wskazanie właściwej ilustracji.. Dzięki nim możemy gotować posiłki, podgrzewać wodę i ogrzewać mieszkania.. Czy wiesz, jak wygląda znakDomowa instalacja elektryczna wymaga specjalnych zasad użytkowania, które pozwolą uniknąć ryzyka porażenia prądem, pożarów i podobnych tragedii.. Domowe urządzenia gazowe i elektryczne są bezpieczne, jeśli są sprawne i używa się ich zgodnie z przeznaczeniem oraz z dala od wody.. CZAJNIK BEZPRZEWODOWY.. kuchenka elektryczna blender Elektryczne urządzenie.Nauczycielka przymocowuje do tablicy obrazki przedstawiające różne urządzenia elektryczne (pralka, telewizor, odkurzacz, komputer, żelazko, lodówka, suszarka, lampa).. ZESTAW INTERAKTYWNYCH TABLIC GENIALY - A. Schoen - Kamińska..

Duże AGDNajpopularniejsze domowe urządzenia elektryczne: ODKURZACZ.

Wtyczkę z gniazdka można wyszarpywać za przewód.. LODÓWKA.. GOFROWNICA.. (Załącznik na dole strony) Odszukaj w domu/Internecie instrukcję obsługi wybranego domowego urządzenia elektrycznego.. audio_021.Do takich sprzętów zalicza się:urządzenia ułatwiające prace kuchenne (zmywarki, roboty kuchenne, ekspresy do kawy, czajniki, opiekacze itd.. .WAKACYJNA PRZYGODA Z GENIALLY.. Podczas takiej operacji ucieka dużo ciepła, które piekarnik musi ponownie wytworzyć.. Jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych?Uczeń: wymienia czynności wykonywane w domu przy użyciu sprzętu elektrycznego, potrafi skorzystać z instrukcji obsługi sprzętu elektrycznego, ocenia jej przydatność w rozwiązywaniu problemów związanych z poprawnym działaniem urządzenia, omawia budowę kuchenki elektrycznej i gazowej, wyjaśnia zasady działania małego sprzętu AGD oraz chłodziarkozamrażarki i zmywarki, wyjaśnia, jakie informacje zawierają etykiety energetyczne i tabliczki znamionowe, wyjaśnia, jak .4.Inne urządzenia elektryczne Uczniowie losują kolejno karteczki z nazwami różnorodnych urządzeń elektrycznych i muszą umieścić je obok opisu jego przeznaczenia np. Ad.1 czajnik elektryczny, ekspres do kawy, frytkownica, gofrownica, kuchenka mikrofalowa, mikser, lodówka, toster, Ad.2 odkurzacz, pralka, żelazko, zmywarka do naczyń,Domowe urządzenia elektryczne lodówka i zamrażarka Urządzenie, którego zadaniem jest obniżenie temperatury środowiska chłodzonego..

Ułatwia on utrzymanie czystości pomieszczeń.Domowe urządzenia elektryczne.

Nie należy wkładać żadnych przedmiotów przez otwory znajdujące się w obudowie urządzenia elektrycznego.Utworzony za pomocą aplikacji PadletJak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych?. Następnie czyta zagadki.. Jest najczęściej stosowanym elementem elektronicznym.. Domowe urządzenia elektryczne Artykuły gospodarstawa domowego (AGD) Są bardzo przydatne w życiu codziennym, ułątwiają je, bywają ekonomiczne, ale nie ekologiczne.. Kuchenkę elektryczna grzeje, gdy jest podłączona do prądu.. Zanim zaczniemy z nich korzystać musimy zapoznać się z instrukcją obsługi, sposobem konserwacji i zachowania bezpieczeństwa oraz poznać zagrożenia wynikające z ich użytkowania.. RÓŻNE.. Diody LED świecą, gdy płynie przez nie prąd.. W skład instalacji wchodzą np. rury, przewody elektryczne i dodatkowe elementy do sterowania przepływem medium, np. pompy, zawory, liczniki, bezpieczniki itp.Wyróżniamy następujące instalacje:instalacja elektryczna,instalacja .W domu znajduje się wiele urządzeń elektrycznych.. Jeśli potrzebujesz inspiracji obejrzyj film poniżej:Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych?. Zasilane są albo z sieci gazowej, albo z butli.. Należy pamiętać, że nie należy niepotrzebnie otwierać piekarnika podczas pieczenia.. Wykonaj rozgrzewkę ogólnorozwojową (powinna trwać około 10 minut)..

Urządzenia elektryczne można włączać do prądu, gdy przewody zasilające są przetarte.

Urządzenia elektryczne są bardzo przydatne w życiu codziennym, a korzystanie z. nich zaoszczędza nam dużo czasu.. Zanim zaczniemy korzystać z urządzeń.Połącz w pary.Urządzeń elektrycznych nie należy używać w wannie lub pod prysznicem.. FRYTKOWNICA.. Wielkość napięcia podaje się w woltach i oznacza literą "V", np. 230 V oznacza napięcie 230 woltów.. Przepuszcza prąd tylko w jednym kierunku.. KOLEKCJA DOBBLE.. Wybierz urzondzenie.. Cele szczegółowe .Obróć swój ekran!Westfalka, czyli kuchnia kaflowato urządzenie służące do przyrządzania jedzenia tak jak nasza dzisiejsza kuchenka elektryczna.. Narzędzia - B. Chyś.. Urządzenia potrzebują odpowiedniego dla siebie źródła prądu źródła prądu o określonym napięciu.. GENERATORY DO KODOWANIA - A. Schoen - Kamińska.. Ważnym urządzeniem służącym do utrzymania czystości w mieszkaniach jest ODKURZACZ.. TOSTER/OPIEKACZ.. Jakie najważniejsze informacje są tam przekazane?Przyjęto, że używamy piekarnika codziennie.. 03. suszarka.. NARZĘDZIOWNIK- DD.. Mogą świecić różnymi kolorami.. KUCHENKI MIKROFALOWE.. Każde należy zasilić prądem - ale skąd go wziąć?. Takie właśnie napięcie pojawia się we wszystkich gniazdkach elektrycznych w Polsce.Poznajemy instrukcję obsługi, zasadę działania domowego sprzętu elektrycznego..

Dzienne zużycie energii elektrycznej to: 1,36 kWh, a roczne zużycie energii elektrycznej: 496,4 kWh.

Zapoznaj się z tabliczka znamionową i etykietą energetyczną oraz przepisz lub wydrukuj notatkę do zeszytu.. )urządzenia do prania i prasowania, (pralki, suszarki, żelazko)urządzenia do przechowywania żywności, (lodówki, zamrażalki, chłodziarki),urządzenia do sprzątania,(odkurzacze, froterki)urządzenia do użytku osobistego (suszarki do włosów, lokówki, prostownice, golarki elektryczne, szczoteczki elektryczne, maszynki do strzyżenia),inne np.montuje i naprawia instalacje elektryczne w budynkach; instaluje, uruchamia maszyny i urządzenia zasilane energią elektryczną (np. domofony, oświetlenie budynków itp.) ocenia stan techniczny zamontowanych kabli, transformatorów, bezpieczników, silników, układów sterowania itp. wykonuje badania ekspoatacyjne instalacji elektrycznychInstalacja to zestaw urządzeń wewnątrz budynku, służących do przesyłania mediów np. prądu, wody, gazu, paliwa, ścieków, itp..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt