Układ rozrodczy męski odwrócona lekcja

Pobierz

Na koniec Sprawdź Się czy uważnie słuchałeś na dzisiejszej lekcji .. Spójrzmy najpierw pokrótce na kilka najważniejszych męskich i żeńskich organów płciowych.. Szukaj.. Dowiesz się, jak jest zbudowana gameta męska i na czym polega jej rola.. Wnętrze jąder jest wypełnione licznymi, krętymi kanalikami nasiennymi , których ściany komórkowe mieszczą niewyspecjalizowane spermatogonia .. Wychowanie do życia w rodzinie Temat: Przekazywanie życia.. Męskie cechy płciowe: pierwszorzędowe - jądra,; drugorzędowe - pozostałe narządy rozrodcze .. Męski układ rozrodczy.. Poprowadzi ją nauczycielka Julia.Mężczyzn należy uprzedzić o możliwości przenoszenia przez męski układ rozrodczy toksycznego działania leflunomidu na płód EMEA0.3 Łącznie wyniki projektu REPRO-TRAIN dostarczyły fundamentalnej wiedzy o procesach fizjologicznych podczas spermatogenezy i o męskim układzie rozrodczym .Check 'układ rozrodczy męski' translations into English.. Geny, które przekazują rodzice są tym, co czyni ich dzieci podobnymi do innych w ich rodzinie, ale .Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego.. I nie ma się czemu dziwić.. wymieniać cechy płciowe; rozpoznawać na schematach narządy żeńskiego i męskiego układu rozrodczego; omawiać funkcje narządów płciowych; porównywać budowę plemnika i komórki jajowej.. Udostępnij.. MĘSKI UKŁAD ROZRODCZY pęcherzyk nasiennyŻeński układ rozrodczy ma za zadanie wytworzyć komórki jajowe, stworzyć warunki do rozwoju zarodka i płodu, wydać dziecko na świat..

Męski układ rozrodczy.

Zajrzyj, by łatwiej się uczyć: wiesz jaka jest budowa układu rozrodczego?. ; Plemniki są wytwarzane w jądrach i składają się z główki, witki oraz wstawki.. JoannaSz 1 miesiąc temu.. e-podręczniki https .Układ rozrodczy Układ rozrodczy męski Budowa: - jądra (produkują plemniki i testosteron) znajdujące się w mosznie - nasieniowody - gruczoł krokowy (prostata) - prącie Plemnik: - główka (jądro komórkowe zawiera informację genetyczną ojca) - witka (służy do poruszania się)Poza tym to właśnie przez pochwę dostają się męskie komórki rozrodcze - plemniki, dzięki czemu możliwe jest zapłodnienie.. Podstawa programowaE-podręcznik.. Męski układ rozrodczy.. Omawiając te zagadnienia, poruszamy problemy ­bezpośrednio nurtujące naszych wychowanków.Przygotowanie Udostępnianie Do pobrania Z tego filmu dowiesz się: jak jest zbudowany męski układ rozrodczy, jakie funkcje pełnią poszczególne elementy tego układu, jak zapobiegać chorobom przenoszonym drogą płciową, dlaczego ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych, jak można wcześnie wykrywać raka prostaty.. Zazwyczaj dochodzi do tego dzięki stosunkowi seksualnemu.. .Mar 10, 2021Lekcja Temat: Męski i żeński układ rozrodczy Po tej lekcji powinno się umieć: - opisać męskie cechy płciowe (pierwszo-, drugo- i trzeciorzędowe) - omówić budowę i funkcje narządów męskiego układu rozrodczego - omówić budowę gamety męskiej - plemnika - opisać żeńskie cechy płciowe (pierwszo-, drugo- i trzeciorzędowe)Plik plan metodyczny Męski układ rozrodczy.docx na koncie użytkownika malwa132 • folder Gimnazjum lekcje • Data dodania: 15 lis 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Nauczysz się..

Klasa 7Klasa IV, lekcja 4 dla grupy chłopców.

Mają one kształt grochu, otwierają się do cewki moczowej w obrębie tylnej ściany jej opuszki, i są położone poniżej prostaty.. Są one najważniejszymi organami.. Macica, czyli miejsce, gdzie rozwija się nowe życieW skład męskiego układu rozrodczego wchodzą nasieniowody, prącie i znajdujące się w worku mosznowym jądra, a także gruczoły dodatkowe takie jak: gruczoł krokowy oraz najądrza.. Podobnie funkcjonuje organizm kobiety, w którym zachodzą cykliczne zmiany związane z funkcją rozrodczą.. W życiu człowieka rodziciel-stwo jest niezwykle ważne, jest dopełnieniem życia rodzinnego.Lekcja multimedialna 3.. Czekaja Cię w życiu niespodzianki Budowa .Męski układ rozrodczy - gruczoły opuszkowo-cewkowe.. Na początku należy zadać uczniom zasoby interaktywne sprawdź się.. Poprzez pochwę także odprowadzana jest w każdym cyklu miesiączkowym kobietykrew, pochodząca ze złuszczającego się endometrium, czyli potocznie zwana - miesiączka.. POWODZENIA !. Mężczyźni mają jądra.. Ich zadaniem jest wydzielanie preejakulatu z cewki moczowej.. Jedną z najważniejszych funkcji wszystkich organizmów żywych jest wydanie na świat potomstwa.. Skomentuj.. Wiele zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie wykazuje cykliczność - następowanie po sobie pór roku, rozród zwierząt, kwitnienie kwiatów..

Scharakteryzujesz funkcje męskich narządów płciowych.

"Męski układ rozrodczy", plik: lekcja-multimedialna-3-meski-uklad-rozrodczy.ppt (application/vnd.ms-powerpoint) Biologia na czasie ZRRepetytorium może być z łatwością użyte do efektywnej pracy metodą odwróconej klasy.. W procesie zapłodnienia uczestniczą komórki rozrodcze: komórka jajowa i plemnik.Aby stworzyć nowego człowieka konieczne jest wymieszanie materiału genetycznego z jajeczka biologicznej matki oraz plemnika biologicznego ojca.. Klasa 7, temat: Budowa i funkcjonowanie męskiego układu rozrodczego; Scenariusz lekcji.. Męski układ rozrodczy odpowiada za wytworzenie plemników oraz wprowadzenie ich do żeńskich dróg rodnych.. Męski układ rozrodczy.. Wydzielina ta zabezpiecza plemniki przed kwaśnym środowiskiem cewki moczowej i pochwy, gdyż ma ona charakter zasadowy.Budowa i funkcjonowanie układu rozrodczego żeńskiego i męskiego 0 1312 LEKCJA ODWRÓCONA Tematy dotyczące rozmnażania i rozwoju człowieka budzą wśród uczniów duże zainteresowanie i szereg emocji.. Człowiek, podobnie jak inne organizmy, przekazuje pewne cechy siebie następnemu pokoleniu.. POWODZENIA !. Robimy to poprzez nasze geny, specjalne nośniki ludzkich cech.. Zapoznaj się z tematem: "Żeński i męski układ rozrodczy", który znajduje się na stronie..

To kolejne parzyste narządy męskiego układu płciowego.

RpodQVmgxArbH 1.Cele lekcji: Dowiesz się, z jakich części składa się ucho człowieka Poznasz funkcje poszczególnych elementów ucha Wyjaśnisz, w jaki sposób ucho odbiera dźwięki i jak działa zmysł równowagiNa koniec Sprawdź Się czy uważnie słuchałeś na dzisiejszej lekcji .. Po analizie wyników i zdefiniowaniu, które zagadnienia sprawiają największe problemy, należy skupić się na nich podczas lekcji powtórzeniowej.Męski układ rozrodczy i żeński układ rozrodczy są potrzebne do reprodukcji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt