Pomysły na zabawy wielkanocne

Pobierz

Zabawa polega na tym żeby znaleźć rym do wyrazu.. Do skarpetki wsypujemy ryż, zawiązujemy koniec wstążką.Maluch z radością włączy się w świąteczne przygotowania, traktując je jako nową przygodę.. Baranki z papierowych serwetek dekoracyjnych Malowanie według kolorów.. Wielkanocne malowanki - na przykład takie.. Króliczkowa girlanda.. Wcześniej przygotowujemy sobie kolorowe obrazki z zadaniami do wykonania.. Zabawę możecie przeprowadzić na dwa sposoby, które opisałam poniżej.. Jajeczna girlandaTurlanie jajkami.. Każde z dzieci otrzymuję połówkę jajka.. Potrzebujesz skarpetki, sypkiego materiału np. ryżu, wstążki, naklejanych oczu i mazaka.. Kogo jajo poturla się dalej, ten wygrywa.WIELKANOCNE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW WYŚCIGI PISANEK.. Poszukiwanie jajek.. Do tej zabawy warto się przygotować zawczasu - pochowaj w różnych miejscach domu (ogrodu) czekoladowe jajeczka (możesz je zastąpić papierowymi, plastikowymi lub prawdziwymi pisankami.Zabawy świąteczne dla dzieci, wielkanocne inspiracje dla dzieci i rodziców.. Zadaniem dzieci jest jak najszybsze przeniesienie do mety jajka położonego na łyżce.. Jednocześnie królik stanie się ładną, świąteczną ozdobą.. Ułóżcie je na kawałku plastikowej folii spożywczej.. Następnie okryjcie je bibułą i owińcie szczelnie folią.. Biorące udział w zabawie osoby ustawiają się na podłodze.. Zabawy związane z nadchodzącą Wielkanocą umilą dzieciom niecierpliwe oczekiwanie na święta.Wykorzystaj znane zabawy ruchowe dodając do nich wielkanocne elementy..

9.Mar 12, 2021Do zabawy można dołączyć muzykę.

Inne ciekawe zadania .. Rzeżucha w kolorowych doniczkach.. Kolorowe pisanki to jeden z wielkanocnych atrybutów, bez których nie wyobrażamy sobie świętowania.Apr 2, 2021Feb 22, 2022A pierwsze wiosenne dni sprzyjają temu, by wyjść z dzieckiem z domu i bawić się na świeżym powietrzu.. Wyścigi z jajkiem na łyżce.. Albo w głowach z jajek.. Znana zabawa, do której potrzebujesz dużych łyżek np. drewnianych oraz jajek (dla bezpieczeństwa lepsze są plastikowe).. Kartki Wielkanocne.. Wyrazy na karteczkach powinny być związane z Wielkanocą np. baranek, jajko, koszyk, kurczak, babka, żurek itd.. SPOSÓB 1: Do zabawy potrzebujecie czekoladowych jajek, plastikowych łyżek, liny (skakanki), którą zaznaczycie START i METĘ.. Wielkanocna kartka lub obrazek z pociętych paseczków papieru.. Wielkanocne rymy.. POBIERZ.. Wielkanocne ozdoby.. Stwórz wraz z dzieckiem oryginalne ozdoby - zajączki, króliczki, wiosenne kurczaki oraz nietypowe pisanki i wypróbuj mnóstwo przepisów na wielkanocne przysmaki.. Zabawa polega na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonej trasy i jednoczesnym trzymaniu jajka na łyżce, tak by nie spadło z łyżki.Mar 18, 2021Zbliża się Wielkanoc, a jeśli chcesz włączyć dzieci w przygotowania świąteczne, przedstawiamy pomysły na niektóre zabawy wielkanocne, które możecie wspólnie wypróbować.. Wiszące pisanki z masy solnej ..

Zobacz również: Dekoracje stołu na Wielkanoc - pomysły i inspiracje .

Jajko dokładnie zmoczcie wodą i umieśćcie je na wierzchu skrawków.. Gdy wyschnie - po usunięciu folii i .Mar 23, 2022Apr 2, 2021Apr 6, 2022Zapraszamy do galerii: Pomysły na wielkanocne zabawy z dzieckiem .. POBIERZ.Apr 9, 2022Królik ze skarpetki to pomysł na zabawkę, którą dziecko może dotykać i ściskać - regulując swój poziom pobudzenia.. Wybrane dziecko losuje z koszyczka obrazek (można na zasadzie wielkanocnej wyliczanki: "Wielkanocna wyliczanka królik, pisklak i pisanka, raz, dwa, trzy co w koszyczku niesiesz ty?. Królik ze skarpetki.. Od największego do najmniejszego.. Kolorowe pisanki.. Stemple z pociętej gąbki .. Od ozdabiania jajek wielkanocnych, przez tworzenie kartek okolicznościowych, po "poszukiwanie skarbów" - nasze propozycje spodobają się całej rodzinie.Mar 23, 2021Apr 12, 2022A oto kilka pomysłów: Pisanki techniką bibuły: potnijcie bibułę na drobne fragmenty w różnych kolorach.. Dzieci poruszają się swobodnie przy melodii, na przerwie w muzyce szukają drugiej połówki jajka.. Gałązka bazi przyniesiona ze spaceru ozdobiona np. takimi jajeczkami.. Każdy uczestnik losuje karteczkę z wyrazem do przeczytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt