Kiedy miłość staje się siłą niszczącą a kiedy zmienia człowieka na lepsze przynosi dobro

Pobierz

Przytoczone przeze mnie przykłady literatury dowodzą, że miłość, mimo iż jest najwspanialszym uczuciem jest również najtrudniesza ponieważ w życiu człowieka pełni zawsze rolę twórczą lub niszczącą.Uległy jedynie drobnym zmianom, związanym z otaczającą nas rzeczywistoscia.. Przebywający w domu Miriam Winicjusz, chociaż zbliża się do chrześcijan, wciąż pozostaje człowiekiem z zewnątrz.. Tworzy i niszczy.. "Punktem wyjścia wszystkich osiągnięć jest pragnienie.".. Miłość może również stanowić siłę twórczą.Miłość, czy to siła destrukcyjna, czy też wartość nadająca sens życiu człowieka - jest to z pewnością uczucie, które zmienia wszystko i wszystkich.. "Rozpacz jest surowym materiałem prawdziwej zmiany.. Ten cykl pieśni stanowi wyraz bólu poety po śmierci jego ukochanej córeczki Urszuli.Odpowiedź: Często mówi się jaką wspaniałą rzeczą jest miłość.. Zadanie 4.6: Nowe Słowa na start!. Miłość jest uczuciem, które dominuje na kartach wielu utworów literackich.Zbawcza siła miłości w oparciu o "Quo Vadis".. Kopiuj.. Kopiuj.. "Nie możesz przepłynąć morza, stojąc na brzegu i wpatrując się w wodę.".. Czasem trwa długo, czasem tak prędko umiera, traci swą moc, wygasa.Może się też realizować przez narodziny potomstwa" (Szkolny słownik motywów literackich).Miłość kreatywna wzbogaca człowieka, daje mu nadzieję i optymizm..

Kiedy miłość staje się siłą niszczącą, a kiedy zmienia człowieka na lepsze, przynosi dobro?

W rozmowie z Antenorem jest grzeczny, powołuje się na łączącą ich przyjaźń , prosi go o wsparcie.. "Wszystkie przekonania to wybory, a wyborów się dokonuje i można je zmieniać.".. Od lat jesteśmy utwierdzeni w przekonaniu, że miłość zmienia nas i nasze życie nie do poznania.. "Nasz najgłębszy lęk nie wynika stąd, że czujemy się do niczego.. Napisz wypracowanie na ten temat.. Samo zakochanie przyprawia nas o ?motylki w brzuchu?. Każda wymaga poświeceń i wyrzeczeń, a kiedy już jest przynosi szczęście, radość i czasami niesie ze sobą ból i cierpienie.. - serce orle i wzrok orli ku przyszłości.".. Zamykała ona zakochanego w świecie idealnych wyobrażeń, w świecie cierpienia i niespełnienia, a nie rzadko prowadziła do śmierci.. Wywinął się tylko ci, którzy potrafią porzucić wszystko, w co zawsze wierzyli.".. Spotkania, wspólne wycieczki są jedyną radością ich życia.Z monologu Antenora dowiadujemy się o metodach działania królewicza, polegających na przekupywaniu wszystkich.. Uwrażliwia bohatera na potrzeby innych, uczy pokonywania życiowych przeszkód i dodaje mu siły, jest motorem do działań - ta aktywność może zaskakiwać zarówno jego .Szansą na zachowanie indywidualizmu i godności osobistej jest również miłość, jaka się rodzi pomiędzy bohaterem a Julią..

Kiedy miłość staje się siłą destrukcyjną, niszczącą, a kiedy zmienia człowieka na lepsze, przynosi dobro?

Z początku bardzo nieśmiałe uczucie powoli przeradza się w ogromną siłę, które daje obojgu bohaterom nadzieję.. przykład : Jeśli k…1Miłość staje się siłą destrukcyjną, niszczącą gdy zaczyna doprowadzać do tego że człowiek robi głupie rzeczy.. Ból jaki nas spotyka może być fizyczny lub psychiczny, może być spowodowany różnymi czynnikami: nieszczęśliwą miłością, zawiedzioną przyjaźnią, samotnością, niespełnionymi pragnieniami, śmiercią bliskiej osoby.Jak miłość kobiety i mężczyźni pojmowali Rzymianie, a jak - chrześcijanie?. Nie ma istnienia bez cierpienia.. Wtedy zrezygnowany .Kopiuj.. 2).Miłość - uczucie najpiękniejsze i najtrudniejsze.. Nieraz miłość staje się siłą destrukcyjną, ale często też zmienia człowieka na lepsze i przynosi dobro.Namiętność miłosna jest dla nas obietnicą pełniejszego życia ucieczki poza życiową przeciętność.. "Człowiek potrzebuje odrobiny szaleństwa, inaczej nie zdobędzie się na to, by odciąć linę i być .Musicie mieć w sobie coś z orłów!".. ".Gorzej z zapisywaniem ich w pamięci ten atrament szybko blaknie.".. "Aby piąć się do szczytu, wystarczy, byśmy czynili małe rzeczy, ale związane z wielkością.. Od dziecka jesteśmy przekonywanie, że jest to najlepsza rzecz, jaka może spotkać człowieka, ale czy na pewno?.

Każda miłość jest piękna i potrzebna człowiekowi.

Kiedy miłość staje się siłą.. Od wieków, właściwie, od czasów, kiedy ziemię zamieszkuje człowiek, miłość jest swego rodzaju siłą, która motywuje go do życia.. Zajmij stanowisko i popierz je dwoma argumentami z przykładami z dowolnych dzieł literackich (Jeden przykład koniecznie z quo vadis) daje 80 punktow do jutra 12/13 POMOCYKiedy miłość staje się siłą niszczącą, a kiedy zmienia człowieka na lepsze.. Nie przeraża nas ciemność, jaką w sobie mamy, ale blask.. Dlatego Ligia ucieka, ukrywa się przed nim.. Nie umiemy powiedzieć, czym jest, ma tak wiele twarzy.. Najbardziej boimy się tego, że jesteśmy niezmiernie silni.. Następną sprawą mogą być słowa Bolesława Prusa, który powiedział : "Bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba największą jest zabić miłość".. ".Pogonią za szczęściem.".. Pomimo wielu wad to uczucie może sprawić, że poczujemy się wyjątkowo, a druga połówka da nam motywację do działania, do zmiany dotychczasowego życia, sposobu myślenia i patrzenia na świat.Odpowiedź:1.. Malarze, pisarze, rzeźbiarze kolejnych .Miłość jest tu zatem, z jednej strony, żywiołem niszczącym - Romeo i Julia giną, z drugiej zaś, budującym, gdyż to dzięki niej zapanowała we Weronie zgoda.. "Człowiek ma w życiu albo wymówki albo wyniki.".. i drżenie kolan, miłość zaś zmienia nas w kogoś zupełnie innego, z reguły po prostu w szczęśliwego i lepszego człowieka.Miłość może stanowić żywioł niszczący, tak jak miało to miejsce w przypadku romantyków..

Cierpienie jest uczuciem, które kiedyś dotknie każdego człowieka.

"Sukces osiąga się z czasem.To dobre dla dupków.".. Głębokie i piękne, potrafi dać radość i szczęście, ale potrafi i zabić.. 90% 40 głosów.. Wątek miłosny w "Quo vadis" jest pełen napięcia, a zwroty akcji zaskakują czytelnika.. Innym dziełem renesansowym, które pokazuje siłę tego uczucia są Treny Jana Kochanowskiego.. Podaj przykład lektury obowiązkowej.Moim zdaniem miłość staje się siłą niszczącą gdy w parze lub przyjaźnie jedna ze stron zakochuje się bardzo mocno jest w stanie zrobić wszystko dla drugiej osoby bądź stara się zmienić tylko po to aby spodobać się komuś innemu.Poprzez ukazanie ludzkiego nieszczęścia pisarka chciała ukazać, że w miłości potrzebna jest uczciwość, a zła miłość może tylko krzywdzić i nie daje prawdziwego szczęścia.. Wzmacnia pewność siebie.. "Wszystkie moce duszy zebrać i iść dalej ciągle - i ciągle wyżej.".. Swoje argumenty zilustruj przykładami z powieści Sienkiewicza oraz innych utworów literackich.Miłość staje się siłą destrukcyjną w momencie w którym druga osoba zamiast dawać nam poczucie bezpieczeństwa, szczęście obdarowuje nas bólem i cierpieniem.. Jednak nawet jeżeli jest ona wzajemna, doprowadzi nas ostatecznie do obustronnego nieszczęścia.. Kopiuj.. 2 Miłość zmienia człowieka na dobre jeśli jest właściwa, jeśli osoba zakochana jest w stanie zmienić swoje złe nawyki/zachowania by być lepszą osobą/partnerem.Napisz rozprawkę, w której rozważysz problem - Kiedy miłość staje się siłą niszczącą, a kiedy zmienia człowieka na lepsze, przynosi dobro?. Zabić to piękne uczucie, które łączy dwie samotności, jest aktem okrutnym.1.. Utożsamia ją z na wpół świadomą destrukcją samego siebie, jednoznacznie określa ją jako żywioł niszczący życia ludzi.Ale każdemu, niezależnie od płci czy wieku przynosi szczęścia, poczucie bliskości, bezpieczeństwa.. - napisz rozprawkę na podstawie "Quo vadis" H. Sienkiewicza i innych znanych Ci lektur szkolnych ( min.. "Wielu życiowych rozbitków to ludzie, którzy nie zdawali sobie sprawy, jak bliscy są sukcesu, kiedy się poddali.. Parys jest złym następcą tronu, pojęcia dobro państwa, interes ogółu są dla niego obce.Nigdy nie musiał się starać ani pracować nad sobą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt