Atrybuty bogów greckich prezentacja

Pobierz

Władał piorunami wykuwanymi dla niego w kuźni Hefajstosa.. -Przegrał spór z Ateną, kto będzie bardziej czczony w Atenach.. Czczony w Karnaku , Luxorze , El - Aszumein jako bóg państwowy (czasy Nowego Państwa).Temat: Wśród greckich bogów.. Skorzystaj z podręcznika oraz innych źródeł (np. filmy edukacyjne i prezentacja - linki znajdują się poniżej).. Artemidę uznawano też za boginię księżyca i śmierci.. Atrybuty: pioruny koza (Almateja) ptak (Feniks)Bóg ognia, kowali i złotników.. Asklepios - bóg sztuki lekarskiej, atrybut: laska, wokół której wije się wąż.Prezentacja wyników.. Atrybuty: pioruny koza (Almateja) ptak (Feniks ).. Zapoznaj się z ilustracjami na stronie 206 -207 i wykonaj ćwiczenia "Bogowie greccy" 1.. -Jego atrybutem jest lira.. Apollo Bóg sztuki Atrybuty: kołczan, łuk, lira, łabędź, jastrząb 14.. Atrybuty: pioruny koza (Almateja) ptak (Feniks) HERA Charakterystyka: Żona Zeusa, królowa nieba, bogini niewiast, panien, wdów Atrybuty: berło kukułka owoc granatu, symbol płodności Charakterystyka: Brat Zeusa, bóg morza, wzniecał i uciszał burze .Życie bogów greckich było lekkie i szczęśliwe w porównaniu z życiem człowieka.. Była nieodłącznym elementem kultury greckiej i ściśle związana z religią tamtych czasów.. Przeczytaj tekst zawarty w podręczniku (str. 206 - 207 ).. Charakterystyka:Bogowie greccy mieszkali na Olimpie - najwyższej spośród greckich gór, z której mogli obserwować i kierować losem ludzi..

atrybuty bogów Połącz w pary.

Imię boga/bóstwa w mitologii starożytnych Greków Odpowiednik w mitologiiUkryty lub Niewidzialny bóg, król bogów.. - Kształtowanie umiejętności uniwersalnych: integracji z ludźmi, komunikowania się, Jego atrybuty to piorun, którym ciskał w chwilach gniewu, a także tarcza zwana egidą.. Mieli wprawdzie swoje namiętności, cierpienia i niedole, które doskwierały im nie mniej niż ludziom.. Uważana również za boginię płodności, niosącą pomoc rodzącym kobietom.. Jej atrybuty to: rydwan zaprzężony w gołębie, róża oraz mirt.Jeśli interesuje Cię mitologia grecka w szerszym zakresie niż bogowie greccy i ich atrybuty, to ta lekcja może być strzałem w dziesiątkę: Orfeusz, Prometeusz, Minotaur.. W tym celu należało udać się do specjalnego miejsca, zwanego wyrocznią.. A może musisz dowiedzieć się, jak nazywał się bóg ognia i kowali, opiekunka małżeństw czy bóg wojny?Atrybuty; Zeus (DZEEUS) Bóg bogów, władca świata: Piorun, Dąb (drzewo), Orzeł: Hera: Małżonka Zeusa, Opiekunka małżeństw.. Przedstawiany w postaci ludzkiej z dwoma piórami na głowie lub postaci intyfalicznej.. Wykonał wiele różnych przedmiotów dla bogów greckich, m.in. tarczę Zeusa.. Akteon był myśliwym.W świecie greckich bogów Prezentacja bogów starożytnej Grecji Autor Roman Rożek ..

atrybuty (mity) Połącz w pary.

Pierwszymi istotami na świecie, według wierzeń greckich nie byli bogowie lecz tytani.. Artemida -Bóg piękna, światła, życia oraz przewodnik muz.. Apollo - bóg sztuki i poezji, atrybut: lira, drzewo laurowe.. -Bóg mórz, trzęsień ziemi, żeglarzy i rybaków.. Bogów można było pytać o przyszłość.. Prezentacja wykonana przez Piotra Szymańskiego z 6c MITOLOGIA GRECKA .. Hermes Bóg handlu, zysku i kupiectwa; także złodziei i celników, posłaniec bogów Atrybuty: petasos, buty ze skrzydłami, kaduceusz 13.. Narysuj tabelkę w zeszycie i uzupełnij luki.. Miał żeńskiego odpowiednika bogini Amaunet (triada tebańska).. Zeus - najważniejszy z bogów greckich, władca nieba i ziemi.. - Uzmysłowienie uczniom korzeni (źródeł) naszej cywilizacji.. Polski mitologia grecka.. Na uczcie u Bogów Olimpijskich Odkryj karty.. Eros - bóg miłości, przyjaźni, wierności, według przyjętej teorii był synem Afrodyty i Aresa, przedstawiano go jak małego, skrzydlatego chłopca, sprawcę miłości - wypuszczał strzały, które raniły bogów i ludzi, powodowany jedynie kaprysem.Atrybuty; Zeus: syn Kronosa i Rei: bóg nieba, ziemi i pogody: piorun: Hera: córka Kronosa i Rei: bogini niebios i macierzyństwa: jabłko granatu, lilia i nieśmiertelnik: Hades: syn Kronosa i Rei: bóg podziemnego świata zmarłych: berło i klucze: Posejdon: syn Kronosa i Rei: władca mórz i oceanów: trójząb: Hestia: córka Kronosa i ReiW świecie greckich bogów Prezentacja bogów starożytnej Grecji Zeus Charakterystyka: Najwyższy bóg na Olimpie, bóg zjawisk atmosferycznych, płodów rolnych i strażnik ustaw i praw..

Oto 14 głównych bogów greckich:.

Zamiast jego podała Kronoswi .Mitologia grecka Piotrek VIc 1.. Ares - bóg wojny, atrybut: miecz, tarcza.. Cele projektu: - Pogłębienie wiedzy na temat mitologii greckiej.. Dlatego połykał żywcem każde nowo narodzone dziecko.. Klasa 5 Polski.. - Zachęcenie do aktywnego zdobywania wiedzy.. - Artemida: Bogini łowów, wielka łowczyni.. Jego żoną była Persefona.. Atrybuty Zeusa: pioruny, dąb, orzeł i tarcza zwana egidą.. wg Strzelecka.Prezentacja bogów starożytnej Grecji .. płodów rolnych i strażnik ustaw i praw.. Jej atrybutami są strzały i łuk.. Każdemu przypisywano inne atrybuty.. Jednak Grecy tylko takie życie uważali za prawdziwie pełne i szczęśliwe, w którym mieszały się ze sobą zarówno zło, jak i dobro.Afrodyta - bogini piękna i miłości, atrybut: róża, gołębie.. Atrybuty n lira n mitra n łuk n drzewo lauroweBogowie greccy mieli przypisane dziedziny, którym patronowali.. Atrybuty n -pioruny n -koza (Almateja) n -ptak (Feniks) APOLLO Charakterystyka: n Syn Zeus, bóg światła, sztuk pięknych, wróżb i wyroczni, n bóg muzyki, poezji i tańca.. Najważniejszy członek triady tebańskiej.. Zeus (wg mitologii rzymskiej Jowisz lub Jupiter) - najważniejszy, król bogów, bóg sprawiedliwości, honoru, nieba i piorunów; mąż Hery;; Hera (wg mitologii rzymskiej Junona) - królowa bogów, bogini rodziny i małżeństwa, a także kobiet wychodzących za mąż; żona Zeusa;; Hades (wg mitologii rzymskiej Pluton) - bóg .W mitologii greckiej bogini łowów, zwierząt, lasów, gór i roślinności; wielka łowczyni..

Prezentacja bogów starożytnej Grecji.

Klasa 5 Historia Polski.. Jacy byli najważniejsi greccy bogowie?. Jednakże szóste, Zeusa matka uratowała.. Pawie pióro: Posejdon: Bóg mórz i oceanów: Trójząb: Hades: Władca podziemnej krainy, rzadko pojawia się na ziemi.. mściwa żona Zeusa, opiekunka małżeństw i kobiet, jej atrybutem był owoc granatu (lub paw) władca mórz i oceanów, jego atrybutem był trójząb.. Uzupełnij tabelę informacjami na temat greckich bóstw.Przegląd bogów greckich.. Charakterystyka: Najwyższy bóg na Olimpie, bóg zjawisk atmosferycznych, płodów rolnych i strażnik ustaw i praw.. -Przedstawia się go z trójzębem.. Zeus to najważniejszy bóg grecki, pan Olimpu, władca ziemi i nieba, nazywany był też ojcem bogów i ludzi.. Podstawową jej cechą jest politeizm (z gr.. Ich władca Kronos lękał się, że któreś z jego dzieci, gdy dorośnie, odbierze mu władze.. polys - liczny, theos - bóg), czyli wiara w wielu bogów, którym dodatkowo Grecy przypisywali liczne atrybuty.Liczba wyników dla zapytania 'atrybuty bogów': 118. dopasuj atrybuty do miejsc Odkryj karty.. Berło i klucze: Afrodyta: Bogini piękna, wiosny, kwiatów, miłości i pożądaniaMitologia grecka to zbiór mitów opowiadających o powstaniu świata, bogach i herosach.. władca krainy umarłych, jego atrybutem było berło; przedstawiany jest również .Atrybutami boga były drzewa cyprysowe i narcyzy, sadzone na grobach, oraz róg obfitości.. Tę boginię grecka mitologia przedstawiała z owocem granatu lub w rydwanie zaprzężonym w pawie.2.1.. - Afrodyta: Bogini piękna, kwiatów, miłości, pożądania i płodności.. Hera - córka Kronosa i Rei, żona Zeusa.. Główni bogowie greccy.. Posejdon, bóg morza i żeglarzy, dzierżył trójząb, a bronią jego brata - Zeusa były pioruny, z którymi jest kojarzony do dnia dzisiejszego.-Jego atrybuty to młot i obcęgi.. Podobnie jak Apollo, była boginią słońca i życia.. najważniejszy z bogów greckich, władca Olimpu, jego atrybutem był piorun.. Przykłady greckich bogów Zeus — rządził Olimpem, był władcą bogów i ludzi, panem nieba i ziemi.BOGOWIE GRECCY I ICH ATRYBUTY.. Bogowie greccy - atrybuty i wiele innych Chcesz wiedzieć, jakie atrybuty posiadał Apollo, Zeus, Hades czy Atena?. Zadanie domowe: Zredaguj kilkuzdaniową charakterystykę najciekawszego , Twoim zdaniem, bóstwa greckiego .. Hera - małżonka Zeusa, patronka matek, rodziny i małżeństwa.. -Najmłodszy i najprzystojniejszy bóg spośród mężczyzn..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt