Streszczenie pinokio klasa 5

Pobierz

M. Kownacka, Z. Malicka, "Dzieci z .kacperix3 / Streszczenia lektur / Klasa 4 / Pinokio - STRESZCZENIE.docx .. Pinokio - STRESZCZENIE.docx.. wg Vitabiondic1.. Lista lektur szkolnych została jednak zmodyfikowana przez MEiN w 2021 roku.. Wizyta Dżeppetto u Majstra.. Dżepetto w więzieniu.. Kiedy przychodzą po niego grabarze, wypija lekarstwo i czuje się lepiej.. a) Gepetto b) majster wisienka c) rybak d) gołąb e) wróżka f) lis i kot 2) Co zjadł Pinokio jak spalił nogi ?. Pewnego dnia stolarz Antonio (zwany powszechnie majstrem Wisienką) znalazł w swoim warsztacie kawałek drewna, stosowny do zrobienia nogi do stołka.. Gdy zabrał się do pracy przy nim (miała to być noga do stołu) usłyszał, że drewno przemawia dziecięcym głosem.Po powrocie do domu Pinokio był już dobrym, pracowitym chłopcem.. Wystruganie pajacyka przez Dżepetta.. Dżeppetto rzeźbi pajacyka i nazywa swoim synem - Pinokiem.. 5.Streszczenia lektur .. ja dziś mam z tego test mam na dzieję że dostane 5. tommot2 napisano 22.12.2013 10:57. zgłoś do usunięcia.. Postanowił go podarować swojemu przyjacielowi, Dżepetto.. Majster wpadł w przerażenie.. Znalezienie kawałka drewna przez Majstra Antonia.. 2.Stworzenie marionetki.. W kanonie lektur zaszły pewne zmiany, które będą obowiązywać w roku szkolnym 2021/2022.. Wyrzeźbienie przez Dżeppetta pajacyka - Pinokia.. gadającego świerszcza nikogo psa i kota lisa i kota małpę kogo Pinokio spotkał w domku w lesie wróżkę nikogo tatę węża czy Pinokio został aresztowany?.

Pinokio streszczenie w punktach Pinokio - plan wydarzeń.

Powrót Dżeppetta i obietnica poprawy Pinokia.. Następnego dnia Pinokio ożył.Pinokio - plan wydarzeń 1.. Na końcu książeczki, zostaje zamieniony w żywego chłopca - ma to miejsce .1) Kto był ojcem Pinokia ?. Pinokio opuścił dom.. Pierwsze psoty pajacyka.. Wystrugał z niego pajacyka i nazwał go Pinokio.. 8,847 rozwiązań.Pinokio-wypracowanie na ok. 2 strony.. Pinokio sprzedaje podręcznik i idzie do cyrku.. dawidosc1602 .. Na pewno nie było to drewno wysokiej klasy, tylko zwyczajne polano, jakie przygotowuje się na zimę, na opał do kominków i pieców.. Dżepetto był samotny i bardzo chciał mieć syna, poświęcił więc długie godziny na wystruganie pajacyka.. Psoty niesfornej marionetki.. 2.Stworzenie marionetki.. Znalezienie kawałka drewna przez Majstra Antonia.. Pinokio Carlo Collodi - plan wydarzeń i inne niezbędne informacje o lekturze i jej autorze znajdziesz, wchodząc na naszą stronę.4.. Rozdział I.. Kiedy zabrał się do ociosania polana, jakiś głos zaczął prosić, by nie bić za mocno.. Dżeppetto zostaje zamknięty w. Pinokio streszczenie w pigułce5 1 nie sprzedał elementarza.. wg Jezykpolskigard.. Zatrzymał go dopiero karabinier (czyli policjant).. Przedstawienie w Wielkim Teatrze Marionetek.. Plan wydarzeń 1.. Do tego zachowywała si ę niegrzecznie.Streszczenie "Pinokia" w pigułce Poleca: Majster Antonio odnajduje szczapę drewna i postanawia ją oddać swemu biednemu przyjacielowi - Dżeppetto, który pragnie wyrzeźbić marionetkę..

Sprawdzian z chemii klasa 8 - Chemia Nowej Ery.

· 2.Stworzenie marionetki.. 14,814 rozwiązania.. kogo Pinokio spotkał po wyjściu z teatru kukiełkowego?. Znalezienie kawałka drewna przez Majstra Antonia.. Lista lektur .Klasa 4 Polski.. Postanowił podarować ten kawałek Dżepettowi, który zamierzał wykonać z niego pajacyka.. Dziwne dźwięki wydawane przez pieniek.. Pinokio próbuje radzić sobie sam.. Potem kłamie i za karę jego nos wydłuża się Pinokio marudzi i nie chce przyjąć gorzkiego lekarstwa.. Znalezienie kawałka drewna przez Majstra Antonia.. 3.Wychowywanie chłopca.. 8.Streszczenie wydarzeń w lekturze "Pinokio" 1.. 4.Ucieczka Pinokia.. 7.Samotny pobyt Pinokia w domu.. Klasa 4 Polski Carlo Collodi LEKTURY DLA KLAS IV - VI B. i A. Surdej PINOKIO.Lektury uzupełniające w klasie 4.. Praca przy rzeźbieniu Pinokia.. Wprowadzona w 2017 roku nowa podstawa programowa uwzględniała również nowy wykaz lektur szkolnych.. Nie była to jakaś "ozdoba", ale Pinokio nią nie gardził.. Ściągi .. "Pinokio" C. Collodi - elementy realistyczne i fantastyczne (na podst. materiałów B. i A. Surdej) Sortowanie według grup.. · 3.Wychowywanie chłopca.. Pajacyka ogarnął wielki żal i rozpłakał się.. Gorzkie rady Gadającego Świerszcza zakończone jego śmiercią.. F. H. Burnett, "Tajemniczy ogród" (lub inna powieść) J. Korczak, "Król Maciuś Pierwszy".. Odrzucenie rad.. Wyrzeźbienie przez Dżeppetta pajacyka - Pinokia..

Sprawdzian z chemii klasa 7 - Chemia Nowej Ery.

Kiedy Pinokio kłamie, jego nos wydłuża się.. Czuł się bardzo samotny, żałował, że pozbył się ojca, ponieważ teraz byłby bardzo przydatny.. Stolarz Wisienkapodczas strugania krzesła zauważył, że kawałek drewna mówi.. Pinokio Sortowanie według grup.. Pobierz.. 4.Ucieczka Pinokia z domu.. Wizyta Dżeppetto u Majstra.. Ptak zaproponował, że zawiezie również Pinokia.Pinokio jest niewielki, ma okrągłą głowę bez uszu i walcowaty brzuch.. Rozdział II.Streszczenie krótkie Pewnego razu do majstra Wisienki trafił niezwykły, bo mówiący ludzkim głosem, kawałek drewna.. Miał nadzieje, że ktoś udzieli mu pomocy.. Do 2021 roku nauczyciele języka polskiego uczący w klasach 4-6 mieli do wyboru następujące lektury uzupełniające: A. Bahdaj, "Kapelusz za 100 tysięcy".. 4.5 / 5 (2 głosy) Komentarze: matter10 napisano 6.10.2014 08:12. zgłoś do usunięcia.. Nie był to zwykły kawałek drewna, bo zrobiona z niego lalka potrafiła mówi ć i rusza ć si ę.. 9.Pinokio - Plan wydarzeń · 1.Podarowanie kawałka niezwykłego drewna Dżepettowi przez stolarza Wisienkę.. Pewnego razu był sobie kawałek drewna.. Test z lektury "Krzyżacy" - poziom trudny.. Włóczył się godzinami po miasteczku, niestety był zmuszony powrócić do domu.Pinokio - skrócony plan wydarzeń Poleca: 97 1.. Wyrzeźbienie Pinokia.. tate kumpla wróżkę nikogo w kogo zamienił się PinokioTablica stojąca na miejscu domu informowała, że Dzieweczka umarła z żalu za Pinokiem..

Sprawdzian z fizyki klasa 7 - Spotkania z fizyką.

6,971 rozwiązań.. Klasa 3 Klasa 4 Lektury Polski.. Dżeppetto z niezwykłego drewna struga pajaca.. Wtedy zjawił się Gołąb, który kilka dni wcześniej zaniósł Dżeppetta na brzeg morza, gdyż ten chciał oceanem szukać swego zaginionego syna.. "Pinokio" C. Collodi - elementy realistyczne i fantastyczne (na podst. materiałów B. i A. Surdej) Sortowanie według grup.. Dżepetto naprawia Pinokia i wysyła go do szkoły.. Gdy Dżepetto nauczył Pinokia chodzić, ten natychmiast uciekł z domu.. Ten wyrzeźbił z kloca pajacyka i dał mu imię Pinokio.Pinokio - streszczenie szczegółowe Jak Majster Wiśnia znalazł kawałek drewna, który śmiał się i płakał jak dziecko Pewnego dnia stolarz Majster Antonio, nazywany ze względu na wygląd nosa Majstrem Wiśnią znalazł kawałek drewna.. 8.Wyjście z domu w poszukiwaniu jedzenia.Akcja "Pinokia" zaczyna się, gdy w ręce stolarza Wisienki trafia niezwykłe, mówiące drewno.Streszczenie szczegółowe: "Pinokio", Carlo Collodi - najważniejsze wydarzenia, sylwetka głównego bohatera, czas i miejsce akcji, morał.. Pinokio ucieka z domu.. nie tak kogo Pinokio spotkał na wyspie pracowitych pszczół?. Kłótnia staruszków.. Psoty niesfornej marionetki.. Spotkanie z lisem i kotem.. To właśnie drewno znalazło się w warsztacie stolarza Antoniego, lecz wszyscy.. poleca 74 %.Lektura ''Akademia pana Kleksa'' Test Test.. 6,057 rozwiązań.. Odrzucenie rad Gadającego Świerszcza.. Klasa 4 Polski Carlo Collodi LEKTURY DLA KLAS IV - VI B. i A. Surdej PINOKIO.Lektury do klasy 5 - nowa podstawa programowa.. · 4.Carlo Collodi "Pinokio" - plan wydarzeń.. a) winogrona b) arbuz c) banan d) mięso e) chleb f) gruszki 3) Dlaczego Pinokio nie mógł otworzyć drzwi do domu gdy wrócił jego tato ?Pinokio - Plan wydarzeń 1.Podarowanie kawałka niezwykłego drewna Dżepettowi przez stolarza Wisienkę.. 3.Plan wydarzeń Pinokio w szkole 1.Podarowanie kawałka niezwykłego drewna Dżepettowi przez stolarza Wisienkę.. fajne.. 4.Dlaczego Dżepetto trafił do więzienia?. Wszystkie części twarzy: oczy, uszy, usta, nos, włosy miał wyrzeźbione z drewna.Pinokio - plan wydarzeń · 1.. Gdy Dżepetto zaczął grozić pajacowi, że policzy się z nim za takie zachowanie w domu, wszyscy okrzyknęli go brutalem, a karabinier zamknął go w więzieniu.88,460 rozwiązań.. 6.Zamknięcie Dżepetta w więzieniu.. 5.Złożenie na policji fałszywej skargi na swojego ojca.. Hojność Ogniojada.. 3.Wychowywanie chłopca.. Gdy Pinokio kłamał, jego narząd węchu wydłużał się.. Zrobiony jest z drewna - na początku książki, na skutek przygody z kominkiem, ogień spala jego nogi.. Ten, gdy tylko nauczył się chodzić wybiega z domu.Pinokio coraz gorzej sobie radził.. Przekomarza się z Wróżką, że przyjmie je, jeśli dostanie kostkę cukru.Migane Lektury - PINOKIO - Streszczenie 5 Streszczenie lektury I Stary Dżeppetto otrzymał od przyjaciela kawałek drewna.. Dżeppetto w więzieniu.. Dżepetto jednak naprawia pajacyka.. Jego czapeczka była wykonana z ośródki chleba.. Pytania ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt