Napisz program obliczajacy pole trapezu o podstawach a i b

Pobierz

(Python) Napisz program obliczający pole trapezu o podstawach a i b oraz wysokości h będących liczbami naturalnymi.. Question from @Daria10751 - Szkoła podstawowa - InformatykaOblicz pole trojkata o podstawie 6 i wysokosc 8 oraz trapezu o podstawach 5 i 6 i wysokosci 8 2011-09-05 16:34:11; Oblicz pole graniastosłuów prostych o wysokosci 12cm i podstawach 2015-02-21 12:52:22; Oblicz pole trapezu o podstawach a i b oraz wysokości h jeśli plis to na jutro 2012-04-26 20:28:11Napisz program obliczający wartość pola trapezu .. Proszę o wyrozumiałość.. Pole trójkąta ABF jest .Obliczanie trapezu równobocznego znając boki a, b i c może i nie jest trudne, ale jeżeli mamy obliczyć kilka takich pól, może się to okazać bardzo pracochłonne.. Programy napisane w dev.cpp, ale powinny skompilować się na innych komplilatorach.. Question from @Kubakubixor - Liceum/Technikum - Informatyka1: Objętość kuli - oblicza bez problemu (pobiera promień, stosuje się do wzoru i wyświetla wynik) 2: Pole trapezu - tutaj jest następujący problem.. Efekt dziaania programu Zadanie 1.1 ZADANIE 1.2 Napisz program, który wywietla na ekranie komputera war-to predefiniowanej staej = 3,14… Naley przyj format prezentowania tej staej, oznaczanej w jzyku C++ .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: 1.. Napisz program wymieniający wartość dwóch .Napisz program w języku C++ obliczający pole trapezu o bokach a i b oraz wysokości h będących liczbami całkowitymi.Wartość zmiennych wprowadzaj z klawiatury.Potem do tego programu dodaj sprawdzenie czy wysokość h jest różna od zera.DAJE NAJ dla pierwszej osoby która rozwiąże zadanie poprawnie..

Napisz program obliczający pole trapezu.

Polub to zadanie.. Wyniki obliczeń i odpowiednie komunikaty wyświetl na ekranie.. Question from @Julczi2809 - Szkoła podstawowa - InformatykaWzór na pole trapezu - gdy znamy podstawy a,b oraz kąty przy podstawie a UWAGA!. Wyniki obliczeń i odpowiednie komunikaty wyświetl na ekranie.Błagam o pomoc!. W programie ma być zastosowana instrukcja if, else if.. Wartości zmiennych a,b i h wprowadzaj z klawiatury.. Oblicz pole trapezu o podanych podstawach a i b oraz wysokości h: a = 8 cm, b = 7 cm, h = 10 cm Daje naj!. Oczywiście z drobną pomocą internetu napisałem taki oto program: // OBLICZANIE OBWODU I POLA POWIERZCHNI …Podstawy programowania w C++ - kilka zadań z rozwiązaniami na instrukcję for.. Wynik obliczeń i odpowiednie komunikaty wyświetl na ekranie.. Przekształcanie wzorów Pole prostokąta jest równe bh.. Napisz Wzór na pole trapezu i przekształć go tak, aby otrzymać: a) wzór pozwalający obliczać wysokość trapezu, b) .Zadanie: napisz i oblicz jedno zadanie na pole i obwod Rozwiązanie: zad 1 oblicz pole trapezu o podstawach a 6 cm , b 8 cm , h 5 cm p a b _____ Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.. Program musi obliczyć najpierw wysokość.. Otwórz program trapez zapisany w zadaniu 1 i dodaj sprawdzanie, czy wysokość h jest różna od zera..

Zrobiłem program obliczajacy pole trapezu.

Wyniki obliczeń i odpowiednie komunikaty wyświetl na ekranie.. Niżej zamieszczam kod całego .Temat założony przez niniejszego użytkownika.. Napisz program obliczający pole trapezu o podstawach a i b oraz wysokości h będących liczbami całkowitymi.Napisz program w języku C++ obliczający pole trapezu o bokach a i b oraz wysokości h będących liczbami całkowitymi.Wartość zmiennych wprowadzaj z klawiatury.Potem do tego programu dodaj sprawdzenie czy wysokość h jest różna od zera.DAJE NAJ dla pierwszej osoby która rozwiąże zadanie poprawnieNapisz program obliczający pole trapezu o bokach a i b oraz wysokości h będących liczbami naturalnymi.. { float a,b,h; cout<< Podaj dlugosc gornej podstawy: <>a; cout<< Podaj dlugosc dolnej podstawy : <>.Zadanie 1: Zapisz specyfikację zadania i listę kroków algorytmu obliczania pola trapezu.. W tym dziale nie odrabiamy czyichś zadań domowych.Program oblicza pole prostokata.. Obliczenie drugiej przyprostokątnej nie robi żadnego problemu .C++ program liczący obwód i pole trójkątów.. ZADANIE 5.9.. Napisz(w języku C++)program obliczający pole trapezu o bokach a i b oraz wysokości h będącej liczbami całkowitymi.. Specyfikacja: Dane: r- promień Wynik: Algorytm: 1)Podaj wartość (r) 2) Pk= PIr^2 3) pisz (P)3) Napisz wartość obliczania wartości bezwzględnej.Oblicz pole trapezu o podanych podstawach a i b oraz wysokości h: a = 8 cm, b = 7 cm, h = 1..

[C++] Bład w programie obliczajacym pole trapezu.

Poniżej program.. Wzoru nie można stosować dla trapezu prostokątnego!. Podaj bok a.. Zacznij algorytm.. ZADANIE 5.8.. Wartości zmiennych a, b i gH wprowadzaj z klawiatury.. Wyniki obliczeń i odpowiednie komunikaty wyświetl na ekranie.. 1 Podaj bok b. 2 Pole prostokata o boku a = 1.00 i boku b = 2.00 wynosi 2.00.. Aby to zrobić, trzeba obliczyć jedną z przyprostokątnych trójkąta prostokątnego,wyniku narysowania wysokości.. Question from @paula424 - Gimnazjum - MatematykaWitam!. Specyfikacja Dane: a,b -długości boków Wynik: p=a*b Algorytm 1) Podaj wartości (a,b) 2) p:=a*b 3) pisz (p) 2) Algorytm obliczania pola koła.. O DŁUGOŚCI ZADAWANEJ Z KLAWIATURY.50 PKT!. Napisz program MAX 2, pobierający od użytkownika dwie liczby i drukujący na ekranie większą z nich.. Potrzebuje kodu do programu w C++ obliczającego obwód i pole trójkąta : równobocznego, równoramiennego, prostokątnego.. Napisz program obliczający pierwiastki (rozwiązania) równania kwadratowego.. ZADANIE 5.10.. Wartości zmiennych a, b i h wprowadzaj z klawiatury.. Praktycznie dopiero dzisiaj zrozumiałem te najbardziej podstawowe podstawy C++.. C/C++.Napisz wzór na obliczenie pola (P)trapezu o podstawach długości a i b oraz wysokości h i wyznacz z tego wzoru długość podstawy a Pliiissss daje naj ..

Zapisz program w pliku pod nazwą Średnia.

Wynik: wartość pola trapezu: P 1.. Dane należą do typu rzeczywistego float i są czytane ze standardowego wejścia.. Otóż na samym początku gdzie wybieramy co chcemy liczyć, klikam 2 i program nie przechodzi do pobierania danych tylko stoi w miejscu (cały czas pracuje).. Wyniki obliczeń i odpowiednie komunikaty wyświetl na ekranie.. Rysunek 1.1.. Napisz programy MAX 3, MAX 4, MAX 5. in progress 0.Obliczanie pół figur.. Wzór na pole trapezu - wyprowadzenie Pole trapezu ADEF jest równe sumie pola prostokąta BCEF i trójkątów ABF i CDE.. Ten program działa i liczy poprawnie ale np przy liczbach 10 5 3 wychodzi mi pole 22.00 a powinno być 22,50.. Informatyka - kl.8 zadanie w Python!. Dla h różnego od zera należy wykonać obliczenia .50 PKT!. Proszę o pomoc mam to na jutro!. (1/2) > >> must: Witam, mam pewien problem, napisałem program do obliczania pól różnych figur, program jeszzcze nie jest dopracowany, ale chciałbym zrobić, że gdy użytkownikowi się wyświetli, by wybrał figurę, a nie wpisze cyfry odpowiadającej tej figurze, to wyswietli mu sie komunikat np.Wszystko jest trudne zanim nie stanie się proste :) Subskrybuj: Wspieraj dalszy rozwój tego kanału: Rozwiązanie zadania 11 z książki Matematyka 5 opracowane przez nauczycieli serwisu Odrabiamy.ploblicz pole trapezu o podanych podstawach a i b oraz wysokosci h a=3cm b=8cm h=4cm p= Magda.. Dane: dowolne liczby rzeczywiste dodatnie a, b, h (a, b - długości podstaw trapezu, h długość wysokości trapezu).. Treść zadań jako komentarz w programie.. Wartości zmiennych a, b, h wprowadzaj z klawiatury.. Wartości zmiennych a, b, h wprowadzaj z klawiatury.. Korzystamy ze wzoru:Programy Komputerowe (116252) Sieci Komputerowe (10881) Smartfony i Tablety (52132) Snapchat (254) Społeczności Internetowe (25096) Sprzęt (83700) .. Napisz program obliczający sumę i średnią arytmetyczną trzech liczb rzeczywistych wprowadzanych z klawiatury.. Napisz program obliczający objętość walca.1) Algorytm obliczenia pola prostokąta..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt