Uzupełnij smsy podanymi formami czasowników

Pobierz

tryb orzekający tryb rozkazujący tryb przypuszczający szedłem biegnijcie zrobiliłyby 6.4.. Użyj formy skróconej.. Tekst w załączniku.Uzupełnij odpowiednio zdania wpisując odpowiednią formę be going to oraz podane czasowniki.. Przeczytaj tekst i uzupełnij go czasownikami podanymi poniżej w czasie prateritum.ex 2 uzupelnij podanymi czasownikami w czasie past simple lub past continuous.. Rozmowa między lekarzem i chorym np co jej dolega czemu przyszedł do lekarza, jakie leki mu przepisze, ile ma w domu leżeć , ile ma gorączki itp) typowa rozmowa zz…formami czasowników.. Z trzema utworzonymi związkami utwórz zdania tak, aby pokazać, że rozumiesz ich znaczenie.. Zapisz je w wyznaczonych miejscach.. C. e zmienia się na i W języku niemieckim niektóre czasowniki z samogłoską tematyczną a lub e są nieregularne.POMOCY!. Dopasuj pytania do odpowiedzi.. Tam, gdzie nie jest to możliwe postaw kreskę.. Ugnieść małe kulki i panierować w mące.Uzupełnij dialogi podanymi wyrazami.. Podkreśl ich zakończenia.. : [angielski] 2010-11-23 17:40:49; Uzupełnij zdania poprawnymi formami czasownika be 2015-09-14 19:35:03Odmiana czasowników nieregularnych.. na włosku, do rozpuku, do syta, między wierszami, w żywe oczy, na kwaśne jabłko, za dwóch, w drobny mak, na jednej nodze, w sednoUłóż z rozsypanych wyrazów zdanie, za każdym razem zmieniając odpowiednio formy czasowników..

Uzupełnij regułę gramatyczną podanymi informacjami.

W cierpliwości.. Jedna forma została podana dodatkowo i nie pasuje do żadnego zdania.. opalać się, z piasku, być, dzieci, dzień, na plaży, i, zamki, cały, budować, kąpać sięR12FYRKfZXKJh 1Uzupełnij tekst odpowiednimi wyrazami, a dowiesz się, jakie formy może przybierać czasownik.. Następnie 2 napisz w zeszycie zdania z czasownikami we właściwej formie.. Obrać dwie średnie cebule i pokroić je w plastry.. Uzupełnij poniższe historie czasownikami podanymi w nawiasach w odpowiedniej formie w czasach: past simple, past perfect simple i past perfect continuous.uzupełnij czasowniki podane w nawiasach w odpowiedniej formie.. Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. poj., czas przyszły) (Myśleć)., .Uzupełnij pierwszą część tekstu podanymi formami czasowników.. 2012-11-29 18:33:35; Uzupełnij zdania podanymi czasownikami: 2010-01-28 21:48:59; Uzupełnij zdania podanymi wyrazami.. Question from @Kreatywna13 - Gimnazjum - Język niemieckiUzupełnij zdania właściwymi formami czasowników.. … zamki na lodzie.. Ex 3 wpisz w luki odpowiednią formę wyrażenia be going to i czasownika z ramki twierdzenie przeczenie lub pytanie.. b.) Wezbrana rzeka zalała wezbrane .Podane czasowniki odmień w trybie orzekającym, rozkazującym, przypuszczającym.. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej..

... Uzupełnij brakujące formy czasowników nieregularnych.

Kąpany, zasięgnąć, kruszyć, igrać, zamknięte, uzbroić się, szukać, budować, mieć, patrzeć.. Przeprowadźcie krótkie dialogi, tak jak w przykładzie.. niesie - nieść 2.Odmień przez osoby i liczby w trybie rozkazującym czasownik zauważyć l.poj l.mn 1.Pisownia form czasu przeszłego czasowników typu wzi ąć, min ąć Autor: Anna Jurek (Podyplomowe Centrum Kształcenia Ustawicznego Szkół Wy ższych w Opolu) W formach czasu przeszłego czasowników zako ńczonych w bezokoliczniku na -ąć piszemy-ą-, -ę- np. min ąć - min ął - min ęliśmy Ćwiczenie.Uzupełnij tekst podanymi czasownikami w odpowiedniej formie.. 6.Można także uczestniczyć odpowiedzieć lub odpowiedzieć na pytanie "Uzupełnij tekst podanymi czasownikami w odpowiedniej formie.. Podsmażyć na niewielkiej ilości oliwy.. Zadanie wykonaj poniżej.. ihr gern?uzupelnij dialog wpisujac czasowniki podane w nawiasach w odpowiedniej formie Ułóż dialog po niemiecku.. The burglars broke into the house….1.Do czasowników w formach osobowych dopisz odpowiednie formy bezokoliczników.. (4pkt) a.). W tym czasie połączyć resztę składników.. Podane zdania zamień z konstrukcji strony czynnej na stronę bierną lub odwrotnie..

2011-03-24 20:57:24; Uzupełnij zdania właściwymi formami czasownika 'be'.

A. a zmienia się na ä· B. e zmienia się na ie .. )Uzupełnij podane związki frazeologiczne nieosobowymi formami czasownika, wybranymi spośród wyrazów w ramce.. maluję - malować mogę - móc ugryzł - gryźć wynalazł - wynaleźć idą - iść .. poj., czas przyszły) i (podarować).przyjaciółce.. Uzupełnij zdania czasownikami w nawiasach w czasie Past Simple, Past Continuous, Past Perfect Simple i Past Perfect Continuous lub z wyrażeniem used to.. (Kupić) .książkę o przygodach Laury (1 o.s., l. Niektóre czasowniki pasują do więcej niż jednego zdania.".. Szukasz pomocy przy zadaniu domowym.Uzupełnij zdania podanymi formami niedokonanymi lub dokonanymi, w zależności od znaczenia i kontekstu wypowiedzi.. Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania Uzupełnij tekst podanymi czasownikami1.Określ formy podanych czasowników (osobę, liczbę czas, rodzaj, czas, tryb, aspekt) (5pkt) rysowalibyście-niech piszą-wyjedziemy-namalowaliście-ogląda-2.. Niektóre czasowniki pasują do więcej niż jednego zdania .. Nauczyciel jest szanowany przez uczniów.. Czasowniki dokonane zaznacz na zielono, niedokonane zaś - na czerwono.Uzupełnij zdania podanymi wyrazami i czasownikiem be.. Wbić jedno jajko.. 2012 04 19 10 45 46 uzupełnij zdania odpowiednimi formami czasowników can lub have to..

2011-11-08 16:57:58; Uzupełnij zdania podanymi słówkami.

Doprawić do smaku solą i pieprzem.. Odstawić do wystudzenia.. … języka.Sie …………..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt